Kopia zapasowa dokumentu

Rozszerzenia i szablony. Jeśli masz problem z instalacją lub z właściwą pracą dodatku, to forum jest odpowiednim miejscem do zadania pytania
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 511
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Kopia zapasowa dokumentu

Post autor: Rafkus »

Przeglądając fora obcojęzyczne znalazłem takie ciekawe rozszerzenie: timestampbackup.
Rozszerzenie to działa w ApacheOpenOffice i LibreOffice. Umożliwia użytkownikowi zapisanie bieżącego dokumentu w dwóch lokacjach jednocześnie:
  • Oryginału w miejscu przeznaczenia oraz
  • Kopii o nazwie oryginalnego pliku uzupełnionej o znacznik czasowy.
    Położenie kopii wynika z ustawień parametru kopii zapasowych w menu "Narzędzia → Opcje → OpenOffice/LibreOffice → Ścieżki → Kopie zapasowe".
    Znacznik czasu jest przedstawiony jako: "_RokMiesiącDzień_GodzinaMinutySekundy."
Zaleca się dostosowanie ścieżki katalogu kopii zapasowych do przyjaznego miejsca.

Rozszerzenie dodaje dwa nowe polecenia w menu Plik (są to: Zapisz i utwórz plik kopii zapasowej oraz Zarządzaj plikami kopii zapasowej) oraz ikonę do zapisu na standardowym pasku narzędzi.

Działa w następujących aplikacjach: Writer, Calc, Draw, Base oraz Impress, WriterWeb, WriterMaster, Math .

Strona źródłowa: https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 47&t=86742
EDIT:
  • Pozwoliłem sobie na dodanie naszego języka;
  • Zmiany w opisie uwzględniające sugestie @Jermora
Załączniki
timeStampBackup_v1-2-1.oxt
(144.72 KiB) Pobrany 177 razy
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa dokumentu

Post autor: Jermor »

Kolego @Rafkus, pod adresem https://extensions.libreoffice.org/en/e ... amp-backup znajduje się najnowsza wersja tego rozszerzenia 1.1.8
Zauważyłem, że autor implementuje wersje językowe, więc jeśli ją przygotowałeś, to może podrzuć mu ją, a zostanie włączona automatycznie do kadej następnej wersji.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 511
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Kopia zapasowa dokumentu

Post autor: Rafkus »

Ja pobrałem te rozszerzenie ze strony http://www.flowcont.hu/LO_oxt_store/, tam najnowsza wersja to 1.2.0. Z twojego linku w komentarzach można znaleźć informację:
Google Translator pisze:Wersja 1.2.0 ma nową funkcję: możesz zarządzać plikami kopii zapasowej:
Możesz otwierać lub usuwać wybrane pliki kopii zapasowej. (Menu: Plik - Zarządzaj plikami kopii zapasowej)
Możesz otworzyć jeden wybrany plik kopii zapasowej naraz lub możesz usunąć więcej niż jeden wybrany plik kopii zapasowej. Możesz wybrać pliki na podstawie wielu warunków.

Musisz użyć okien dialogowych dostępu do plików pakietu Office — zamiast okien dialogowych dostępu do plików systemu operacyjnego, dlatego kod wymusza korzystanie z okien dialogowych pakietu biurowego (tylko dla funkcji tworzenia kopii zapasowej znaczników czasu).

Pobierz wersję 1.2.0 z witryny podanej powyżej.
Zamierzam zgłosić moją wersję językową, czekam tylko czy ktoś wyśmieje moje tłumaczenie albo zaproponuje lepsze zwroty...
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Kopia zapasowa dokumentu

Post autor: Jermor »

Przepraszam! W poście @Zizi64 pierwszą wymienioną wersją była 1-1-2 i zafiksowałem się tak, że czytałem 1-2-1 a widziałem 1-1-2. A ponadto na stronach rozszerzeń ostatnią wersją jest 1.1.8. Wygląda na to, że autorzy coraz rzadziej aktualizują wersje na tym portalu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ