Nie widać zainstalowanego Barcode Generator

Użytkowanie edytora grafiki
Colnet
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 13, 2021 7:05 pm

Nie widać zainstalowanego Barcode Generator

Post autor: Colnet »

LibreOffice 6.4.7.2 ,Linux Mint 20.1 64 bit XFCE

Dwa miesiące temu zainstalowałem QR Code Generator i on funkcjonuje. Wczoraj doinstalowałem Barcode Generator (kody paskowe) i tej instalacji nie widać w : Wstaw --> Obiekt - owszem QR Code Gen. jest, a generatora kodów paskowych nie ma. Myślałem że źle poszła instalacja i zrobiłem ją jeszcze raz, ale interface instalacyjny napisał że to już jest zainstalowane. Jak to uruchomić w takim razie skoro tego nie ma ?
LibreOffice 6.1.5.2 SparkyLinux
cwolan
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 25, 2021 11:17 pm

Re: Nie widać zainstalowanego Barcode Generator

Post autor: cwolan »

Można prosić o podanie linku do tego rozszerzenia (Barcode Generator)?
OpenOffice 1.1.5 – 4.1.15
LibreOffice 6.4.7 – 7.6.4
Windows 7,10,11 64-bit
Colnet
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 13, 2021 7:05 pm

Re: Nie widać zainstalowanego Barcode Generator

Post autor: Colnet »

cwolan pisze:Można prosić o podanie linku do tego rozszerzenia (Barcode Generator)?
Dziękuję za odpowiedź. Problem właśnie rozwiązałem. Okazał się jak dobrze rozumujesz właśnie Barcode Generator - był w środku pusty. Kompletnie - ani jednego znaku nie miał. Zacząłem się rozglądać za przyczyną i też do tego doszedłem. Okazała się nią kompresja plików. Ostatnio robiłem zmianę Minta i żeby zachować "swoje rzeczy" i zrobiłem ich kompresję i zapisałem na partycji NTFS. Obecnie na nowym Mint zrobiłem dekompresję i okazało się że cała masa plików (nie wszystkie) - jest pusta. Pliki są albo całkowicie puste albo całkowicie dobre. Straciłem w ten sposób wiele rzeczy - miedzy innymi wiele fotografii i piosenek. Te ostatnie można sobie ściągnąć, ale wspomnień z wycieczek nic i nikt mi już nie zwróci. Kompresję robiłem na wcześniej przeskanowanych partycjach pod względem poprawności zapisu na dysku. - zarówno NTFS jak i ext4. Obecnie zastanawiam się mocno nad powrotem do Windows bo pod Linux'em nic nie ma normalnie. Temat do zamknięcia..
LibreOffice 6.1.5.2 SparkyLinux
ODPOWIEDZ