Apache OpenOffice 4.1.7

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Apache OpenOffice 4.1.7

Post autor: Jan_J »

Wydany 21 września 2019
https://blogs.apache.org/OOo/entry/anno ... ffice-4-13
Lista zmian dumnie prezentuje aż 4 poprawione błędy, wszystkie o przyczynach raczej niszowych.

Polecać? nie wiem. Ja pozostaję przy LibreOffice Still. Ale udało się zainstalować Apache 4.1.7 na bardzo starym CentOSie i śmiga. W miarę współczesny Libre musiałbym samemu przekompilować, bo wersje bibliotek w dostarczonych kompilacjach już od dawna się nie zgadzają.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Apache OpenOffice 4.1.7

Post autor: tomeh »

Ja myślałem że Open to już porzucony projekt i umarł lata temu całkowicie. Też przez to mam libre już dłuższy czas i nie ma sensu się przesiadać ponownie. Z openem miałem kiedyś trochę więcej problemów niż z libre.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
Jakub74
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:44 pm
Kontakt:

Re: Apache OpenOffice 4.1.7

Post autor: Jakub74 »

Swego czasu też korzystałem z OpenOffice. Trochę szkoda, że projekt umarł...
OpenOffice 6.1.4.2
KLAPEK
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 01, 2009 8:31 pm

Re: Apache OpenOffice 4.1.7

Post autor: KLAPEK »

Szkoda, że to się tak skończyło. Ja swoją przygodę zaczynałem jeszcze od StarOffice, potem długo OpenOffice - teraz już tylko Libre.
OOo / LO | GNU/Linux: Slackware ∙ Salix ∙ Manjaro ∙ Mint
micfor
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:05 pm
Kontakt:

Re: Apache OpenOffice 4.1.7

Post autor: micfor »

Duża szkoda, bardzo pozytywnie wspominam ten projekt i dużo korzystałem z OpenOffice teraz też już Libre.
NeoOffice 2.2.3
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Apache OpenOffice 4.1.7

Post autor: tomeh »

Open Office był dobry ale zawsze jakiś bardziej powolny od Libre. Przez co przesiadłem się na Libre - z racji że szybciej działał. Dobrze są różne alternatywne pakiety, byle były kompatybilne dokumenty między nimi i nic się nie psuło w wyświetlaniu ich zawartości.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ