[SOLVED]OpenOffice - pomocy (kursor kasuje wpisy)

Użytkowanie edytora dokumentów
Janusz S
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 04, 2019 6:53 pm

[SOLVED]OpenOffice - pomocy (kursor kasuje wpisy)

Post autor: Janusz S »

Witam
Mam inny problem i jeśli mogę w tym temacie ... .

Po ostatniej aktualizacji do 6.3.5.2 (x64) pojawił mi się kursor czarny, gruby, i po umieszczeniu go w tekście nie pozwala mi coś np. dopisać tylko kasuje już wpisane litery i wymusza pisanie teksu/zdania od nowa.
Nie potrafię znaleźć gdzie to można wyłączyć, jeśli ktoś wie to proszę o info, z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2020 10:43 pm przez Janusz S, łącznie zmieniany 2 razy.
Libre Office 6.3.3.2 na Win 10
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 511
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: OpenOffice - pomocy

Post autor: Rafkus »

Czyżbyś miał włączony klawisz INSERT?
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: OpenOffice - pomocy

Post autor: Jermor »

A dokładniej, zobacz czy na dolnym pasku, czyli pasku stanu, znajduje się tekst "Zastępuj". Jeżeli tak to przestawiłeś sposób pisania z wstawiania na zastępowanie. A ten przełącznik to klawisz INSERT.
Załączniki
20200924_204951.jpg
20200924_204951.jpg (5.3 KiB) Przejrzano 5931 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Janusz S
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 04, 2019 6:53 pm

Re: OpenOffice - pomocy

Post autor: Janusz S »

Przepraszam że tak późno odpowiadam.
Problem zniknął po aktualizacji do wersji: 6.4.6.2 (x64).
Libre Office 6.3.3.2 na Win 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: OpenOffice - pomocy

Post autor: Jermor »

Problem nie zniknął dlatego, że zainstalowałeś nową wersję. Klawisz INSERT przełącza tryb pisania tekstu między "nadpisywanie" i "wstawianie". Gdy włączony jest tryb nadpisywania, na pasku stanu widoczny jest napis "Zastępuj" a kursor ma kształt czarnego prostokąta dopasowanego do wielkości znaku, na którym się znajduje. W tym trybie wszystkie znaki, które wpisujesz zastępują kolejne znaki w tekście, na jakim znajduje się kursor. W trybie wstawiania, nie ma żadnego napisu sygnalizującego tryb, kursor jest cienką pionową i migającą linią, a wpisywany tekst rozpycha znaki między którymi znajdował się kursor. Zastosowany tryb nie rzuca się w oczy wtedy, gdy piszesz tekst na końcu akapitu albo dokumentu.
Takie przełączenie trybów można zrobić zupełnie niechcący, naciskając klawisz INSERT mimowolnie. Także kliknięcie myszką (zapewne przypadkowe) w pole, w którym znajduje się na ilustracji napis "Zastępuj" przełącza tryb pisania.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Janusz S
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 04, 2019 6:53 pm

Re: OpenOffice - pomocy (kursor kasuje wpisy)

Post autor: Janusz S »

Dzięki. Będę miał to na uwadze jak mi się jeszcze raz przytrafi. Nie mam widocznego pola "Zastępuj", więc musiał to być Insert.
Libre Office 6.3.3.2 na Win 10
ODPOWIEDZ