Linki do arkuszy

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego

Linki do arkuszy

Postprzez jbravooo » Pt maja 08, 2020 11:02 am

Cześć. Mam taki problem. Zrobiłem arkusz główny, w którym są odsyłacze do innego arkusza. Niestety po tym jak użytkownicy skorzystają z arkusza głównego i zapiszą zmiany, link do drugiego arkusza się zmienia i następuję brak połączenia:

Tak jest prawidłowo:
=LICZ.JEŻELI('file:///T:/Sprzedażowe/Raporty sprzedaży/2020/5.maj/Oddział XXX/BAZA_KAMPANIA/BAZA_KAMPANIA.xlsx'#$'Baza telefoniczna'.H3:H2500;"Imie Nazwisko")

A po edycji i zapisaniu dodaje imię i nazwisko do linku:

=LICZ.JEŻELI('file:///T:/Sprzedażowe/Raporty sprzedaży/2020/5.maj/Oddział XXX/Imie Nazwisko/BAZA_KAMPANIA/BAZA_KAMPANIA.xlsx'#$'Baza telefoniczna'.H3:H2500;"Imie Nazwisko")

Czy ktoś może mi pomóc? :)
Libre Office Wersja: 6.2.5.2 (x86)
jbravooo

Re: Linki do arkuszy

Postprzez Jermor » So maja 09, 2020 12:00 pm

Moje przypuszczenie co do takiego zachowania.
Zakładam, że związane jest to ze sposobem zapisywania adresów URL w systemie plików.
Standardowe ustawienia to "Zapisz adresy URL w formacie względnym dla systemu plików"
Parametr ten ustawia się w "Narzędzia -> Opcje -> Ładuj/zapisz -> Ogólne".
Po wyłączeniu tej opcji wszystkie adresy zapisywane będą w formacie bezwzględnym.
Wszystkie adresy URL są wyświetlane w postaci adresu bezwzględnego, nawet wówczas gdy zastosowany jest format względny.
AOO 4.1.7, LO 6.4.6 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jermor

Powrót do Calc