Niepoprawne wyświetlanie symboli

Użytkowanie edytora dokumentów
peter32b
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 4:14 pm

Niepoprawne wyświetlanie symboli

Post autor: peter32b »

Libre Office ma u mnie od dłuższego czasu ma problem z wyświetlaniem symboli plików .doc i .docx. Niepoprawnie wyświetla nawet przy zmianie w tabeli atrybutów czcionki Symbol na OpenSymbol. Problem występuje nawet po konwersji pliku na .odf. Dodam, że ów problem ten nie występuje w Apache OpenOffice i innych pakietach office.
Załączniki
zal_nr_1 niepoprawne.png
Libre Office 6.3.0.4
Windows 10 x64
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepoprawne wyświetlanie symboli

Post autor: Jan_J »

Widocznie w oryginanym dokumencie użyto fontu, którego niema w Twojej instalacji. Zamiast niego użyty jest pewien font z tabeli zamian, który ma pod tym samym numerem inny znak (glif).
Nb., w foncie OpenSymbol w ogóle takiego ornamentu nie ma.

Trzeba by w pierwszej kolejności zajrzeć do tabeli zamian fontów (Narzędzie/Opcje/libreOffice/Czcionki), a jeśli jej dostronenie nic nie da, postarać się zainstalować font, którego użycie jest zadeklarowane w dokumencie.

Jeżeli symbol pochodzi z Unikodu (nie z zakresu znaków do prywatnego użytku), to jest szansa, że wiele fontów ma go w tym samym miejscu; w końcu już żyjemy w epoce Unikodu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
peter32b
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 4:14 pm

Re: Niepoprawne wyświetlanie symboli

Post autor: peter32b »

Zorientowałem się bardziej i jednak się myliłem - problem też występuje w innych pakietach office - Google Docs, AOO czy WPS. Po dostrojeniu tabeli zmian dokument wygląda tak jak w zal_2 , a powinien jak w zal_3. Niestety nie mam możliwości poznania jakiego fontu użytego tak by go zainstalować, gdyż dokument powstał w jednostce samorządowej. Aczkolwiek bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i chęć pomocy.
Załączniki
zal_2.png
Libre Office 6.3.0.4
Windows 10 x64
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepoprawne wyświetlanie symboli

Post autor: Jan_J »

Mógł to być jakiś powielany Kopij/Wklej wzorzec używający `od zawsze` fontu w układzie 256-znakowym, sprzed Unikodu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Niepoprawne wyświetlanie symboli

Post autor: Jermor »

Wg. mnie na pierwszej ilustracji jest znak o dziesiętnym numerze 104 z zestawu czcionki Wingdings 2 w MS Office.
Sądząc z charakteru dokumentu, w tym miejscu powinien być znak o kodzie szesnastkowym 25A1, który wygląda tak: □ albo formant pola wyboru.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Niepoprawne wyświetlanie symboli

Post autor: Astur »

Używane czcionki powinny być widoczne we właściwościach, dostępnych w menu Plik
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
peter32b
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 4:14 pm

Re: Niepoprawne wyświetlanie symboli

Post autor: peter32b »

Odpowiadam z opóźnieniem, ale dziękuję za pomoc.
Libre Office 6.3.0.4
Windows 10 x64
ODPOWIEDZ