[SOLVED] Zaznaczanie komórek

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
kreozyna
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 1:13 am

[SOLVED] Zaznaczanie komórek

Post autor: kreozyna »

Witam, mój problem polega na tym, że klikając na konkretną komórkę zaznacza mi się komórka o 1 wyżej. To samo jest na pasku na górze, chcę na coś kliknąć i muszę nacisnąć niżej niż opcja której potrzebuje... Jak mogę to zmienić?

Wybaczcie na zdjęcia zamiast ss, ale jak robię ss to nie widać gdzie mam myszkę i ciężej byłoby wyjaśnić.. :)
Załączniki
70426957_1267386193435808_676016857274122240_n.jpg
70590080_2301741926822699_2568536828378349568_n.jpg
Ostatnio zmieniony wt wrz 10, 2019 2:20 am przez kreozyna, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 6.1.4 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zaznaczanie komórek

Post autor: Jermor »

Pierwszy raz słyszę o takim objawie.
Czy to się pojawiło nagle?
Czy to samo obserwujesz w innych programach?
To sterownik myszki przekazuje do systemu informacje o położeniu jej wskaźnika i zadysponowanej akcji, czyli jaki przycisk (myszki) został naciśnięty, lub użyte kółko.
Może powodem jest awaria samej myszki. Podłączyłbym inną w celu sprawdzenia czy objaw ustąpi.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
kreozyna
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 1:13 am

Re: Zaznaczanie komórek

Post autor: kreozyna »

Jermor pisze:Pierwszy raz słyszę o takim objawie.
Czy to się pojawiło nagle?
Czy to samo obserwujesz w innych programach?
To sterownik myszki przekazuje do systemu informacje o położeniu jej wskaźnika i zadysponowanej akcji, czyli jaki przycisk (myszki) został naciśnięty, lub użyte kółko.
Może powodem jest awaria samej myszki. Podłączyłbym inną w celu sprawdzenia czy objaw ustąpi.

Dzieje się tak niezależnie od myszki. Programu używam na laptopie, próbowałam 2 innych myszek na USB oraz na wbudowanym touchpadzie. Po odczytaniu tej odpowiedzi sprawdziłam również we Writerze i również się tak dzieje... Próbowałam różnych wersji. Najpierw zainstalowałam najnowszą, ale jak zobaczyłam że coś jest nie tak to wzięłam wersję starszą, którą mam na innym komputerze i niestety bez zmian. Ciężko powiedzieć czy pojawiło się nagle ponieważ zainstalowałam to na nowo zakupionym latopie (o ile to ważne, używanym, model: Lenovo Erazer X6601 )
OpenOffice 6.1.4 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zaznaczanie komórek

Post autor: Jermor »

Piszesz, że podobny efekt zachodzi w Writerze. A czy zachodzi też w innych programach? Np. przeglądarce internetowej albo eksploratorze plików?
Moim zdaniem wina leży po stronie systemu operacyjnego. Rozumiem, że Windows 10 był już zainstalowany podczas zakupu. Podłączenie rożnych myszy nic nie zmieniło. Powodem może być to, że wykorzystują one wspólny, zainstalowany w systemie sterownik myszy. Jeśli to sterownik jest uszkodzony, to sama podmiana myszki może nie wystarczać.
Krokiem jaki bym proponował wykonać jest odinstalowanie sterownika, zrestartowanie komputera i po restarcie podłączenie myszki. Podłączenie myszki spowoduje, że system sam w swoich zasobach odnajdzie niezbędny sterownik i zainstaluje go. W tym kroku odinstalowałbym także touchpad.
Aby to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy w ikonę START (w lewym dolnym rogu ekranu), w rozwiniętym menu znajdź pozycję "Menedżer urządzeń" i wybierz ją. W otwartym oknie Menedżera znajdź pozycję "Mysz i inne urządzenia wskazujące" i rozwiń ją. Powinien tam być sterownik myszy: "Mysz zgodna z HID" i sterownik touchpada. Na każdym z nich kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz "Odinstaluj urządzenie". Zrestartuj komputer. Touchpad powinien doinstalować się automatycznie, myszka dopiero po jej podłączeniu.
W tym procesie system operacyjny odtworzy sterowniki ze swoich zapasowych zasobów.
Jeśli to nie pomoże, pozostaje przeskanowanie komputera aby sprawdził poprawność wszystkich plików systemu operacyjnego. To bardziej złożony proces. Opisany jest tu: https://support.microsoft.com/pl-pl/hel ... ted-system
Mam nadzieję, że wystarczy ten pierwszy krok.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zaznaczanie komórek

Post autor: Jermor »

To dodatkowa informacja, niezwiązana z poruszonym tematem, lecz dotycząca widoku ekranu. Mam wrażenie, że fotografowałaś ekran monitora aby go potem załączyć do postu. Ponieważ korzystasz z Windows 10 masz wbudowaną do systemu aplikację o nazwie "Wycinek i szkic". Wywołujesz ją skrótem klawiaturowym "Logo Windows+SHIFT+S". Ekran zostanie zamglony a u góry możesz wybrać co chcesz zaznaczyć na ekranie: prostokątny fragment, dowolny kształt, wskazane okno, lub cały ekran. Po wyborze akcji i jej wykonaniu, klikasz komunikat o tym, że wycinek został zapisany w schowku i możesz przejść do dalszej edycji obrazu i jego zapisania pod własną nazwą i w wybranym formacie png, jpg, gif.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaznaczanie komórek

Post autor: Jan_J »

kreozyna pisze:[...]zdjęcia zamiast ss, ale jak robię ss to nie widać gdzie mam myszkę i ciężej byłoby wyjaśnić.. :)
A tam; znam takich, co robią zdjęcie ekranu z napisanym przed chwilą tekstem i biorą w telefonie do domu...
Mówią, że to wygodne, bo proste i łatwe, i można sobie szybko przepisać...
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
kreozyna
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 1:13 am

Re: Zaznaczanie komórek

Post autor: kreozyna »

Jermor pisze:Piszesz, że podobny efekt zachodzi w Writerze. A czy zachodzi też w innych programach? Np. przeglądarce internetowej albo eksploratorze plików?
Moim zdaniem wina leży po stronie systemu operacyjnego. Rozumiem, że Windows 10 był już zainstalowany podczas zakupu. Podłączenie rożnych myszy nic nie zmieniło. Powodem może być to, że wykorzystują one wspólny, zainstalowany w systemie sterownik myszy. Jeśli to sterownik jest uszkodzony, to sama podmiana myszki może nie wystarczać.
Krokiem jaki bym proponował wykonać jest odinstalowanie sterownika, zrestartowanie komputera i po restarcie podłączenie myszki. Podłączenie myszki spowoduje, że system sam w swoich zasobach odnajdzie niezbędny sterownik i zainstaluje go. W tym kroku odinstalowałbym także touchpad.
Aby to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy w ikonę START (w lewym dolnym rogu ekranu), w rozwiniętym menu znajdź pozycję "Menedżer urządzeń" i wybierz ją. W otwartym oknie Menedżera znajdź pozycję "Mysz i inne urządzenia wskazujące" i rozwiń ją. Powinien tam być sterownik myszy: "Mysz zgodna z HID" i sterownik touchpada. Na każdym z nich kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz "Odinstaluj urządzenie". Zrestartuj komputer. Touchpad powinien doinstalować się automatycznie, myszka dopiero po jej podłączeniu.
W tym procesie system operacyjny odtworzy sterowniki ze swoich zapasowych zasobów.
Jeśli to nie pomoże, pozostaje przeskanowanie komputera aby sprawdził poprawność wszystkich plików systemu operacyjnego. To bardziej złożony proces. Opisany jest tu: https://support.microsoft.com/pl-pl/hel ... ted-system
Mam nadzieję, że wystarczy ten pierwszy krok.

Bardzo dziękuję! Pomogło z tym odinstalowaniem sterownika.
OpenOffice 6.1.4 na Windows 10
ODPOWIEDZ