Kilka problemów z funkcjami [SOLVED]

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
wierzba
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:57 pm

Kilka problemów z funkcjami [SOLVED]

Post autor: wierzba »

Cześć,
Mam kilka problemów, z którymi nie mogę sobie poradzić.
1) W komórce C19 mam wpisaną funkcję "=JEŻELI(A19=H19;"0.04";"0.043")" chciałbym, aby zamiast H19 było "styropian", ale jak tak zrobię to funkcja nie działa, muszę robić odwołąnie do innej komórki, w której mam napisane "styropian". Jest na to jakiś sposób?

2) W komórce B2 mam zrobioną listę rozwijaną, chciałbym aby po wyborze z listy obok w komórce C2 wyświetlała się wartość z zakładki "HDD(20)" odpowiednia do nazwy z komórki B2.

3) W zakładce "U" przy mnożeniu otrzymuje wynik #ARG, gdzie robie błąd?

Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
NPV dla ścian.ods
(17.9 KiB) Pobrany 91 razy
Ostatnio zmieniony czw sie 09, 2018 11:46 am przez wierzba, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.5 na Winows 8.1
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Kilka problemów z funkcjami

Post autor: Jermor »

  • Jeżeli obiektem porównywania ma być tekst wpisany bezpośrednio do formuły to MUSI być ujęty w cudzysłowy a więc "styropian".
  • Wpisanie we formule =JEŻELI(A19=H19;"0.04";"0.043") wstawia w wyniku tego tekst, a nie liczbę. Zapis "0.44" i "0.043" nie jest liczbą.
  • Powinno raczej być tak: =JEŻELI(A19=H19;0,04;0,043) w polskich wersjach ułamek dziesiętny oddzielany jest przecinkiem.
  • Ustaliłeś listę rozwijaną wpisując wszystkie nazwy do okna dialogowego. Można tak zrobić, ale wszystkie nazwy już są wpisane do arkusza HDD(20), zatem zamiast listy wybierz Zakres komórek.
  • Aby w C2 dostać potrzebny kod wykorzystaj funkcję WYSZUKAJ.PIONOWO
Zmodyfikowany plik załączam
Załączniki
NPV dla ścian A.ods
(16.06 KiB) Pobrany 103 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ