Czy istnieje projekt rozwoju polskiego słownika?

Użytkowanie edytora dokumentów
alec.claire
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 06, 2013 10:01 pm

Czy istnieje projekt rozwoju polskiego słownika?

Post autor: alec.claire »

Witam

Czy istnieje projekt rozwoju polskiego słownika? Obecny jest fatalny. Brak słów, brak poprawy w oparciu o kolokacje i kontekst. W porównaniu do pisania po angielsku, pisanie po polsku jest uciążliwe. Słownik też w ogóle nie rozpoznaje prawdopodobny słów, bo,np. "porstu" zamienia na "rissotu", a "prostu" jest na samym końcu. Nie wiem, jakiś moduł uczenia się słownika poprzez użytkowników? Fajnie by było jakby na bieżąco słów były poprawianie jak w słownikach androidowych.
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2018 1:33 pm przez alec.claire, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.2 PL i Windows 10 x64 PL
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Czy istniej projekt rozwoju polskiego słownika?

Post autor: Astur »

Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
alec.claire
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 06, 2013 10:01 pm

Re: Czy istniej projekt rozwoju polskiego słownika?

Post autor: alec.claire »

Dzięki wielkie. Zabieram się do testowania.

EDIT:

Tragedia! Rozp**doliło mi tekst kompletnie, ale na szczęście miałem kopię. Libre czy Open są niezdane do używana z językiem polskim. Po angielsku działa pięknie, polski nie nadaje się do użytku codziennego. Jeżeli nie ma uczenia się, porównania słów taka jak w klawiaturach androidowcyh to to nie ma przyszłości (tak jak wyższość Gboard nad stockową klawiaturą LG).
OpenOffice 4.1.2 PL i Windows 10 x64 PL
ODPOWIEDZ