Obraz na podstawie listy rozwijanej

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
esima
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 07, 2017 10:02 am

Obraz na podstawie listy rozwijanej

Post autor: esima »

Witam!

Muszę wyświetlić w komórce obrazek/zdjęcie zależne od listy rozwijanej. Tzn. z listy rozwijanej wybieram "obrazek1" to w innej komórce wyświetla się "obrazek1". Z listy wybieram "obrazek2", to zamiast "obrazek1" wyświetla się się "obrazek2". Listę rozwijaną potrafię wykonać.
Obrazków jest 6. Mogą (najlepiej) być "zaszyte" w arkuszu.

Czy jest to wykonalne w calc bez wykorzystania makra?
W necie jest sporo tutoriali jak to zrobić w excel, ale do calc nic nie znalazłem.

Pozdrawiam
LibreOffice 5.3 na Windows 10 i macos
Maxbert
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 12:29 pm

Re: Obraz na podstawie listy rozwijanej

Post autor: Maxbert »

Robię podobną operację ale z rysunkami (to bez znaczenia jaki obiekt). Musiałem do tego użyć makr. Przy małych ilościach obiektów (tj. rysunków lub zdjęć) to nie jest trudne ale dla dużych ilości obiektów zaczynają się "schody"
AOO 4.1.14, LO 7.5.5.2 (X86_64), Windows 10
Awatar użytkownika
Vakarian
Posty: 91
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:51 pm

Re: Obraz na podstawie listy rozwijanej

Post autor: Vakarian »

Nigdy nie pochylałem się nad tym tematem, ponieważ nie było mi to potrzebne, lecz z ciekawości aż poszperałem po internecie i... Nic nie znalazłem. Tak jak piszesz, esima, można znaleźć rozwiązania dla Excela, ale nie dla LO. Bez makra raczej się w tym przypadku nie obejdzie.
LibreOffice 6.0.1, OS Windows 7
esima
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 07, 2017 10:02 am

Re: Obraz na podstawie listy rozwijanej

Post autor: esima »

Dziękuję za odpowiedzi. Makr kompletnie nie ogarniam, ale chyba będzie trzeba zacząć :)
LibreOffice 5.3 na Windows 10 i macos
Awatar użytkownika
Vakarian
Posty: 91
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:51 pm

Re: Obraz na podstawie listy rozwijanej

Post autor: Vakarian »

Udało mi się znaleźć podobny temat, w którym znajdują się linki do arkuszy z gotowymi makrami. Może analizując te makra, uda Ci się przekształcić je tak, aby spełniały Twoje wymagania?

https://ask.libreoffice.org/en/question ... ell-value/
LibreOffice 6.0.1, OS Windows 7
ODPOWIEDZ