Problem

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
krysek76
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 01, 2014 5:37 pm

Problem

Post autor: krysek76 »

Witam
Zgłaszam problem tutaj a nie na qa.openoffice.org bo nie znam angielskiego.
Mam laptopa HP 255 G3, Windows 8.1, Apache OO 4.1.5.
Dwa razy zdarzyło mi się, że gdy miałem plik .txt otwarty w OO (i zapisany) to laptop miał awarię i się wyłączył. Po włączeniu systemu i włączeniu OO na nowo musiałem go rejestrować, natomiast plik .txt był pusty. Sama awaria chyba nie jest związana z OO tylko z filmami na Youtube w przeglądarce IE. Tylko dlaczego OO czyści cały plik .txt?
Jeśli ktoś ana angielski to proszę go, żeby to zgłosił w odpowiednie miejsce.
HP 255 G3, Windows 8.1, Apache OO 4.1.5.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem

Post autor: Jan_J »

Do zgłoszenia warto mieć opis sytuacji, w której błąd się ujawnia. Czasami nie jest to łatwe.
Niestety, próba którą podjąłem, polegająca na wczytaniu dokumentu z pliku .txt do Writera, zrobieniu drobnych modyfikacji, zapisaniu i wyłączeniu zasilania nie powiodła się. Po uruchomieniu systemu plik był na swoim miejscu kompletny.
Drugie niestety, to nie znaczy że nie masz racji. Ale w zgłoszeniu błędu nie wystarczy napisać, że dwa razy się zdarzyło. Potrzebna jest pełna powtarzalność syndromów w przewidywalnych okolicznościach. Zachęcam do sformułowania opisu takich okoliczności, choćby po polsku.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
krysek76
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 01, 2014 5:37 pm

Re: Problem

Post autor: krysek76 »

Zapomniałem dodać, że po awarii laptopa, rzeczonego pliku txt nie idzie edytować we Writerze, jedynie w notatniku Windosowskim. Pojawia się komunikat OO, że:
plik dokumentu został zablokowany przed edycją przez: Nieznany użytkownik.
Pisze jeszcze, że:
Otwórz dokument w trybie tylko do odczytu lub otwórz kopie dokumentu w trybie do edycji.
Usunięcie pliku i utworzenie go na nowo nic nie daje.
HP 255 G3, Windows 8.1, Apache OO 4.1.5.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem

Post autor: Jan_J »

krysek76 pisze:[...]rzeczonego pliku txt nie idzie edytować we Writerze, jedynie w notatniku Windosowskim.
E tam. Skoro się da, to znaczy, że nie jest uszkodzony. No chyba że stracił zawartość?
Pojawia się komunikat OO, że:
plik dokumentu został zablokowany przed edycją przez: Nieznany użytkownik.
Patrz np. https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... 871#p18871.
Usuń ukryty plik .lock i po sprawie.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
krysek76
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 01, 2014 5:37 pm

Re: Problem

Post autor: krysek76 »

Jan_J pisze: No chyba że stracił zawartość?
Tak, stracił zawartość.
Jan_J pisze:Usuń ukryty plik .lock i po sprawie.
Dzięki, pomogło :)
HP 255 G3, Windows 8.1, Apache OO 4.1.5.
ODPOWIEDZ