zmieniająca się formuła

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
piczasso
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 22, 2017 12:25 pm

zmieniająca się formuła

Post autor: piczasso »

Witam

Kod: Zaznacz cały

LICZ.JEŻELI($'Slave sheet'.$A$2:$A$3000;$'Master sheet'.$F58)>0
W Slave sheet mam wypisanych ludzi na projektach a w Master sheet wszystkich których posiadamy. W momencie gdy ktoś się powtarza to w Master sheet jest ustawione formatowanie warunkowe z kolorem niebieskim.
Problem jest w tym, że dla $'Master sheet'.$F58 po zamknięciu i otwarciu programu formuła zmienia się na $'Master sheet'.$F48
Dodatkowo za każdym razem dodaje się nowy styl (przynajmniej z tymi samymi specyfikacjami)"Excel cond format".
od F1 do F10 jest wszystko w porządku, dopiero przy F11 przy ponownym załadowaniu zmienia się na F1
Open Office Apach 4.1.4 Windows 7 - Mówią że z kim się zadajesz takim się stajesz - Ja oglądam Dragon Ball'a
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: zmieniająca się formuła

Post autor: Jan_J »

Jakiego programu (Libre, Apache, a może Excel) używasz i w której wersji?
Czy w innych wersjach / programach występuje ten sam problem?

Jaki format pliku (ods, xls, xlsx, inny)?
Czy po zapisie skoroszytu w innym formacie problem nadal występuje?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: zmieniająca się formuła

Post autor: Jermor »

Czytam post i potwierdzam wątpliwości Jana_J.
Oprócz tego myślę, że jest coś nie tak z formułą. Z opisu zrozumiałem, że w master sheet formatowanie warunkowe ma dotyczyć sytuacji gdy ktoś jest przypisany do kilku projektów.
piczasso pisze:W momencie gdy ktoś się powtarza to w Master sheet jest ustawione formatowanie warunkowe z kolorem niebieskim.
Ta formuła tego nie stwierdza. Gdy wartość jest >0, to osoba jest przypisana co najmniej do jednego projektu. Dopiero >1 oznacza przypisanie do kilku (co najmniej dwóch) projektów.
Przydałby się chyba kawałek arkusza do analizy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ