akceptacja zmian apacheopenoffice 4

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
ania83-24
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 30, 2018 2:24 pm

akceptacja zmian apacheopenoffice 4

Post autor: ania83-24 »

Witamm.
Mam pytanie. jak zaakceptować i poprawić zmiane naniesiona przez kogos innego w moim dokumencie.
posiadam apache openoffice4 i jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o temat. probuje edytuj-zmiany-akceptacja lub odrzuc ale nie widze tam zadnych zmian. widnieją one natomiast na marginesie dokumentu.
proszę o pomoc.pozdrawiam
ApacheOpenOffice4 Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: akceptacja zmian apacheopenoffice 4

Post autor: Jan_J »

Jest kilka metod
Edycja / Śledź zmiany / Zarządzaj
albo mając kursor na dokonanej zmienie
Prawy przycisk myszy (menu podręczne) / (Zaakceptuj|Odrzuć|Następna zmiana)

To co widzisz to nie zmiany tylko komentarze.
Spróbuj Edcja / Śledź zmiany / Pokaż zmiany
Powiny się objawić w tekście, zapewne przez kolor i podkreślenie/przekreślenie.

Sprawdzałem na LibreOffice 5.4, nazwy opcji w Apache OpenOffice mogą być inne.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ania83-24
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 30, 2018 2:24 pm

Re: akceptacja zmian apacheopenoffice 4

Post autor: ania83-24 »

Dziekuje za odpowiedz.
zmiany sa widoczne, zaznaczone na niebiesko. po nacisnieciu prawego przycisku myszy nie pojawia się żadna ikona akceptuj/ odrzuc zmiany.
w edytuj-zmiana-akceptacja lub odrzuc - również nie mogę tej zmiany zaakceptować...może po prostu musze cos wcześniej zaznaczyć, chociaż probuje zaznaczyć zmiane i wtedy edytuj...ale tam nie widać zadnych zmian. w apache openoffice niestety nie ma takich opcji jak pan podaje.probuje dalej...
ApacheOpenOffice4 Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: akceptacja zmian apacheopenoffice 4

Post autor: Jan_J »

Sprawdziłbym 3 rzeczy
* metryczkę użytkownika, Narzedzia/Opcje/Ogólne czy nie jest pusta. Writer śledzi zmiany na podstawie danych o użytkowniku; tak, marna to gwarancja tożsamości...
** minimalny dokument z rejestracją zmian, zrobiony samodzielnie. Czy da się zarządzać czy nie.
*** czy przypadkiem zmiany nie zostały zamrożone przed modyfikacją -- nie znam tej opcji, nie wiem co naprawdę robi, ale jest: Edycja/Zmiany/Protect (w wersji anglojęzycznej).

Stawiam że to powinno pomóc w zrozumieniu co się dzieje.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
jarro77n
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:30 am

Re: akceptacja zmian apacheopenoffice 4

Post autor: jarro77n »

Miałem podobny problem z którym nie mogłem sobie poradzić i trafiłem na ten temat co mnie niezmiernie cieszy. Sprawdzałem wszystkie 3 opcje które opisałeś Jan_J i 3 opcja jest odpowiednią, zmiany zostały zamrożone przez modyfikację.. Dzięki za pomoc - teraz już rozumiem swój problem i wiem mniej więcej jak to ogarnąć ! :)
ODPOWIEDZ