Open Office 4.1.4 wyłącza się zbyt często

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
gregor
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 18, 2017 8:04 pm

Open Office 4.1.4 wyłącza się zbyt często

Post autor: gregor »

Witam wszystkich
Jestem nowy w ogóle na jakimkolwiek forum:
Próbowałem znaleźć podpowiedź na problemy jakie mnie dotknęły z OpenOffice ale nigdzie nie mogę znaleźć podpowiedzi, opiszę mój problem i może ktoś wie gdzie tkwi problem.
Otóż w tym momencie mam już wersję office 4.1.4 poprzednio używałem office 4.1.2 i problemy są takie same.
Po otwarciu arkusza kalkulacyjnego wszystko wydaje się być na swoim miejscu ,ale np posiadam cennik produktów zrobiony w arkuszu kalkulacyjnym i żeby nie szukać produktu manualnie używam wyszukiwarki i po pierwszym użyciu jej po każdorazowym otwarciu arkusza program się wyłącza i po ponownym otwarciu odzyskuje arkusz i wtedy już działa.
forum.png
Następny problem jest z pracą z ofisem jestem zmuszony naprawdę często zapisywać swoją pracę bo program się wiesza i muszę go zastopować z task manager i wtedy muszę tą pracę wykonać ponownie ,nie ważne czy pracuję z arkuszem czy innym plikem office, nie ma też znaczenia co robię wklejam, piszę, rysuję tabelę czy cokolwiek innego muszę po każdych 3 lub 4 wersach zapisać.
Czy ma ktoś jakiś pomysł i proszę tych mądrych którzy piszą przeszukaj sobie forum żeby nie udzielali mi takich rad bo już szukałem i gdybym mógł znależć nie pisałbym na tym forum.
Przyjaznym duszom z góry serdeczne dzięki za chęci w pomocy.
Grzesiek.
OpenOffice 4.1.4 ,Windows 8
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Open Office 4.1.4 wyłącza się zbyt często

Post autor: Jan_J »

rada pierwsza:
sprawdzić działanie tego samego dokumentu na innych komputerach albo choćby na innym użytkowniku, żeby wykluczyć problemy związane z konfiguracją systemu albo odp. profilu.

rada druga:
zobaczyć jak toto śmiga na libreoffice, najlepiej still czyli 5.3.7 obecnie.

rada trzecia:
zrobić sobie kopię arkusza, wykasować z niej kolejno ile się da, coraz więcej, tak by program nadal się wykrzaczał. Może w ten sposób na coś się wpadnie, co jest w tym arkuszu śle zrobione (wątpię).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
gregor
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 18, 2017 8:04 pm

Re: Open Office 4.1.4 wyłącza się zbyt często

Post autor: gregor »

He Jan
Tak jak napisałeś tak zrobiłem, otworzyłem ten pilk na innym komputerze z systemem windows 10 i chodzi bez problemu, zainstalowałem libreofice na mój komputer i chodzi bez problemu więc musi być jakaś przyczyna w moim systemie , mam windowsa 8. Gdzie w takim razie szukać usterki?
OpenOffice 4.1.4 ,Windows 8
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Open Office 4.1.4 wyłącza się zbyt często

Post autor: Jan_J »

Załóż nowego użytkownika i spróbuj na jego koncie. Będzie wiadomo, czy chodzi o instalację/konfigurację globalną, czy o opcje konfiguracji użytkownika.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ