program nie pokazuje napisów

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
jarekjaty
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 06, 2017 9:10 pm

program nie pokazuje napisów

Post autor: jarekjaty »

tak jak widać nie ma napisów w zakładach i właściwie w ogólnie nie ma napisów i z tego powodu nie można używać programu
image1.png
Ostatnio zmieniony wt cze 06, 2017 10:14 pm przez Jan_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zamiana załącznika pptx z jednym obrazkiem na sam obrazek (binarnie taki sam, wyjęty z pptx-a)
Libreoffice 5.3, Vista 7
Minis
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 14, 2017 1:01 pm
Kontakt:

Re: program nie pokazuje napisów

Post autor: Minis »

Tak się dzieje we wszystkich programach jakie masz, czy tylko w Libre? TO wygląda trochę tak, jakbyś nie miał w systemie tej czcionki która została używa w programie.
OpenOffice 4.1.6, Windows 8.1.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: program nie pokazuje napisów w menu

Post autor: Jan_J »

Czasem trudno skutecznie pomóc w konfiguracji.
Vista to najmniej udany z Windowsów. Móze być problem z dostępem programu do fontu albo nawet ze sterownikiem grafiki w systemie.
Czy to: https://ask.libreoffice.org/en/question ... -anywhere/
oraz to: https://bugs.documentfoundation.org/sho ... ?id=107166
ma związek z problemem?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tygrysuav
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 09, 2016 2:29 pm

Re: program nie pokazuje napisów

Post autor: tygrysuav »

Odświeżę temat. Problem występuje tylko w LibreOffice. Wersja 5.4.0 pod Win 7 Home 32 bit. Podmiana folderu użytkownika czy restart w Safe Mode nie pomogły. Czy komuś udało się znaleźć rozwiązanie?
LibreOffice 5.4.1 pod Windows 7 / LibreOffice 5.0.3 pod Linux Mint 17.3
tygrysuav
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 09, 2016 2:29 pm

Re: program nie pokazuje napisów [ROZWIĄZANE]

Post autor: tygrysuav »

Nie doczekałem się odpowiedzi, ale dziś mogę jej udzielić sobie sam. Problem stwarza jedna z aktualizacji Windows 7 (prawdopodobnie ta: KB4034664). Rozwiązaniem jest rezygnacja z kompozycji pulpitu. Ja zrobiłem tak: PPM na pulpicie > Personalizuj > Kompozycje podstawowe i o dużym kontraście i wybrałem Podstawowy Windows 7. Paski i menu LibreOffice odzyskały właściwy wygląd. Można też oczywiście odinstalować rzeczoną aktualizację, ale robicie to na własną odpowiedzialność. Ja tej drogi nie próbowałem.
LibreOffice 5.4.1 pod Windows 7 / LibreOffice 5.0.3 pod Linux Mint 17.3
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: program nie pokazuje napisów

Post autor: Jan_J »

W takim razie w ogóle nie mógłbym ci pomóc. Wyłączenie wszelkich ozdobników pulpitu robię jako pierwszą czynność po uzyskaniu konta w Windowsie. Zostaje jednobarwne okno bez ikon, bez animacji, z listwą narzędziową.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tygrysuav
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 09, 2016 2:29 pm

Re: program nie pokazuje napisów

Post autor: tygrysuav »

Wodotryski nie przeszkadzały do czasu wyjścia feralnej aktualizacji systemu. Ja na lapku zostawiłem tylko niektóre z nich, ale w ramach ustawionej kompozycji. Jak widać tyle wystarczyło.
LibreOffice 5.4.1 pod Windows 7 / LibreOffice 5.0.3 pod Linux Mint 17.3
ODPOWIEDZ