[SOLVED] Integracja klienta Opera Mail (Windows) z OO.o

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
paula
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 7:26 pm

[SOLVED] Integracja klienta Opera Mail (Windows) z OO.o

Post autor: paula »

Jak skonfigurować OpenOffice.org i operę by można było dokument wysyłać jako e-mail ? Obecnie otrzymuję taki komunikat: "OpenOffice nie był w stanie odnaleźć działającej konfiguracji klienta e-mail. Zapisz dokument i zapisz go z poziomu klienta e-mail."
Opera jest moją przeglądarką domyślną. System to win xp HE. Próbowałam różnych "myków" ale jakoś nic nie wychodzi.
Czy jest w ogóle możliwe skonfigurowanie opery i OpenOffice ?. Czy Antywirus (GDATA) może mieć na to wpływ ?
Jest możliwe wysyłanie tylko z poziomu klienta e-mail.
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 12:37 am przez quest-88, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Zmiana tytułu
OpenOffice 3.1 na win XP Home Ed
mg2
Posty: 170
Rejestracja: czw sty 28, 2010 9:20 pm

Re: writer i opera

Post autor: mg2 »

W OOo
"Narzędzia" -> "Opcje" -> "Internet" -> "E-mail"
OOo3.1.1 na Ubuntu 9.04
paula
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 7:26 pm

Re: writer i opera

Post autor: paula »

Narzędzia - opcje - internet - i tu jest problem ?? u mnie jest: 1)Proxy , 2)Szukaj , 3)Wtyczka przeglądarki
Już nie pamiętam od jakiej wersji - ale operę zawsze uaktualniałam. Może trzeba zainstalować na nowo ? (nie chcę stracić adresów i niektórych korespondencji zbieranych od 7-miu lat).
Obecna wersja OpenOffice.org to 3.2.0
OpenOffice 3.1 na win XP Home Ed
mg2
Posty: 170
Rejestracja: czw sty 28, 2010 9:20 pm

Re: writer i opera

Post autor: mg2 »

Narzędzia - opcje - internet - i tu jest problem ??
W wersji 3.2.0 Linux jest opcja "E-mail" (przynajmniej u mnie).
(nie chcę stracić adresów i niektórych korespondencji zbieranych od 7-miu lat).
Ludzie dzielą się na tych co robią kopie zapasowe i na tych co będą robić kopie zapasowe. ;)
OOo3.1.1 na Ubuntu 9.04
paula
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 7:26 pm

Re: writer i opera

Post autor: paula »

Ja mam win xp i w najbliższym czasie przesiadam się na win 7 (nie mam linux-a). Jaka wersja na 100% posiada: narzędzia/opcje/internet/e-mail ?
OpenOffice 3.1 na win XP Home Ed
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: writer i opera

Post autor: quest-88 »

U mnie również jest taka opcja. Przeinstaluj OO.o, ale tym razem zaznacz wszystkie składniki.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
paula
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 7:26 pm

Re: writer i opera

Post autor: paula »

Przeinstalowałam (opcja modyfikacja) wybierając wybierając "na dysku z wszystkimi podfunkcjami" i nic. Jak było tak jest (narzędzia/opcje/internet/ i trzy podpunkty: Proxy, Szukaj , Wtyczka przeglądarki. Może całkowita deinstalacja z czyszczeniem rejestru i ponowna instalacja ?
Czy musi być serwer PROXY (takiego nie posiadam)?
OpenOffice 3.1 na win XP Home Ed
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: writer i opera

Post autor: quest-88 »

To nie to. Sprawdziłem OO.o na firmowym lapku (z Windows) i tam tej opcji też nie ma.

//edycja

OpenOffice.org obsługuje domyślnego klienta poczty na Windows, o ile ten używa MAPI (Messaging Application Program Interface).

Rzut hasłem w Google i wiemy, że Opera nie ma czegoś takiego jak MAPI, ale w 2007 stworzono rozszerzenie, które je dodaje. Nazywa się MAPI4Opera.

Masz szczęście. Projekt żyje i się rozwija. Ostatnią wersję wydano niedawno bo 22 marca bieżącego roku.

Jak już doinstalujesz rozszerzenie, musisz skojarzyć Operę z OpenOffice.org. Na wiki, na stronie Accessing Email Clients napisano, że:
OpenOffice.org uses the senddoc.exe program in the program directory of the OpenOffice.org installation to access the MAPI email client.
Zanim zaczniesz eksperymentować, zrób kopię danych. Przezorny dwa razy ubezpieczony. ;)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
paula
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 7:26 pm

Re: Integracja klienta Opera Mail (Windows) z OO.o

Post autor: paula »

quest-88. Bardzo się cieszę z twojej porady. Zadziałało! Super! Proponuję w jakiś sposób tą kwestię zaznaczyć, gdyż zauważyłam, że z tym problemem boryka się mnóstwo ludzi. Takie to było proste a ja się z tym męczyłam tyle lat. Jeszcze raz dzięki wszystkim za chęć pomocy.
OpenOffice 3.1 na win XP Home Ed
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [SOLVED] Integracja klienta Opera Mail (Windows) z OO.o

Post autor: quest-88 »

Super!

Paula, a może zechcesz sama to udokumentować na pl.wikibooks? :)

http://pl.wikibooks.org/wiki/OpenOffice.org
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ