Błąd w formacie pliku

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
jaaamfull
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 10, 2017 3:33 pm

Błąd w formacie pliku

Post autor: jaaamfull »

Witam i jednocześnie błagam o pomoc!
Próbuję otworzyć plik libre office o rozszerzeniu .docx i wyskakuje mi taki błąd jak w załączniku. Próbowałam wyczytać jakieś informacje na forach, bo osoby gdzieś kiedyś miały podobny problem, ale dla mnie to wszystko to czarna magia a ja się coraz bardziej denerwuję, bo to jest BARDZO ważny plik. Zgrałam go dodatkowo na pendriva ale co z tego, jak ma taki sam błąd...
Ktoś, coś? Proszę <3
Załączniki
błąd.jpg
Libre Office 5.2, Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd w formacie pliku

Post autor: Jan_J »

Wygląda na to, że plik docx był tworzony oprogramowaniem, które nie do końca jest zgodne ze standardem formatu docx (czyli MS Office Open XML). Być może był to nawet Word.
Być może też dokument jest zgodny ze standardem, a tylko Writer ma błąd, który uniemożliwia mu odczyt.
Najprawdopodobniej zawartość tekstowa, a być może z formatowaniem, a być może nawet z grafiką, będzie się dała odzyskać.
Ja bym spróbował odczytu różnymi narzędziami. Inne wersje LibreOffice Writera, Apache OpenOffice, darmowy czytnik dokumentów od Microsoftu, narzędzia Google.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
jaaamfull
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 10, 2017 3:33 pm

Re: Błąd w formacie pliku

Post autor: jaaamfull »

Próbowałam chyba każdym możliwym sposobem,microsoft word,open office,wordpadem-odczytało tylko 2 strony z bodajże 11stu.
Otworzyłam zipem,zrzuciłam document.xml czy jakos tak w przeglądarkę i część tekstu mam,niestety nie wszystko :(
Libre Office 5.2, Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd w formacie pliku

Post autor: Jan_J »

Ad vocem meum

jest to znany błąd Writera: https://bugs.documentfoundation.org/sho ... i?id=89624
co nie zmienia mojego przekonania, że zawartość da się uratować.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ