nie mogę otworzyć jednej bazy

Użytkowanie programu bazodanowego
baax13
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2016 9:40 am

nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: baax13 »

Witam
mam następujący problem:
mam 2 kopie bazy danych, z tym, ze jedna jest o kilka dni starsza i mnie ma wiekszosci danych, ktore zapisywalem na biezaco
stara otwiera mi bez orpblemu, natomiast nowa nie
wczoraj na koniec pracy wszystko bylo ok, raporty itd, a dzisiaj od rana kaze mi wybierac jakis filtr i nic...
ratujcie prosze
OPENOFFICE 4.1.2
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: Astur »

obie bazy są zarejestrowane itd?
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
baax13
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2016 9:40 am

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: baax13 »

nie sa zarejestrowane, to ma byc test w pracy, zrobilem baze i pazdziernik ma byc miesiacem testu, jesli wszystko pojdzie ok to od listopada wchodzi na stale do uzytku
ale skoro jestesmy w temacie...czy rejestrowac ja trzeba? co to zmienia jakie sa warunki, konsekwencje itd itp?
z gory dziekuje
OPENOFFICE 4.1.2
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: Astur »

Chodzi o zarejestrowanie bazy w programie, na ścieżce Narzędzia->Opcje->OpenOffice Base->Bazy danych. W oknie Zarejestrowane bazy danych muszą się znaleźć nazwy wszystkich baz, które mają być widoczne przez pakiet. Jeżeli baza nie jest tam widoczna, trzeba ją wprowadzić, klikając na przycisk Nowy...
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
baax13
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2016 9:40 am

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: baax13 »

a to, że ją zarejestruje gwarantuje mi coś?
że np po weekendzie wróce i to bedzie nadal latało jak teraz?
OPENOFFICE 4.1.2
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: Astur »

Ręce opadają
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
rafalwit
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 25, 2017 10:03 am

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: rafalwit »

U mnie nie popisał się open office bo zepsuł bazę danych po edycji. Kopie mam sprzed 2 miesięcy. Udało mi się kombinować po poradach w Internecie ,ze przemianowałem plik odb na zip i go rozpakowałem po naprawie przez darmowy program Diskinternals potem przekopiowałem ze zmienionym rozszerzeniem na zip dobra bazę i ja też rozpakowałem. Potem uzupełniłem brakujące pliki w strukturze plików min. o plik backup, script. Osiągnąłem bazę do czytania ,ale odtworzyło zawartość wg pliku backup ze starszej bazy. Czy ktoś zna strukturę tego pliku data i backup w podkatalogu database, które są potem skompresowane w bazie odb. Na razie mam tylko czytelne pola tekstowe. Na szczęście ta baza nie ma bardzo ważnych danych.
Libre Office 5.2 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: Jan_J »

Opis jest w dokumentacji formatu OpenDocument. Dokumentacją opiekuje się fundacja OASIS, która formalnie zgłosiła ten format do ISO. Patrz https://www.oasis-open.org/committees/t ... rev=office, są tam linki do technicznych ustaleń.

Dokument jest archiwum zip z ustaloną hierarchą katalogów i wymaganymi nazwami, formatami oraz częściowo zawartością plików. Większość plików to czytelne tekstowo xml-e. Baza systemu HSQL, o ile pamiętam, jest pamiętana jako log poleceń slq. I jeszcze, standard przechowywania dokumentów-baz danych ustalono dopiero w OpenDocument 1.2. Wcześniej był rozszerzeniem i nie jest ujęty w normie ISO.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
rafalwit
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 25, 2017 10:03 am

Re: nie mogę otworzyć jednej bazy

Post autor: rafalwit »

https://www.libreoffice.org/get-help/documentation/
Dziękuję za pomocny link.
Sam też sobie znalazłem dokument appendix z opisem plik : BH3511-Appendix.pdf. Link podany https://wiki.documentfoundation.org/ima ... pendix.pdf.
Libre Office 5.2 na Windows 10
ODPOWIEDZ