Baza produktów - arkusz calc + zdjęcia

Użytkowanie programu bazodanowego
pawel1280
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 21, 2017 2:54 am

Baza produktów - arkusz calc + zdjęcia

Post autor: pawel1280 »

Szukam sposobu na przyspieszenie pracy i Base wydaje mi się jedynym rozwiązaniem.
Mam listę produktów, ok. 5000 - opis przygotowany w Calc.
Każdy z tych produktów muszę opisać "ręcznie", na podstawie zdjęcia. W tej chwili robię to tak, że obok arkusza mam przeglądarkę z widokiem miniatur i tak sobie opisuję. Ale to jest niewygodne, poza tym mało przyszłościowe (gdybym musiał robić aktualizację).

Czy Base jest rozwiązaniem dla mnie? Chodzi mi o pracę w takim programie, który pozwoliłby mi na zapis informacji w arkuszu kalkulacyjnym i zdjęcie produktu obok.

Zależy mi też na jakiejś automatyzacji w działaniu bazy i łączeniu produkt z arkusza + zdjęcie produktu. Zdjęcia nazywają się tak samo jak nazwa produktu w arkuszu + przyrost o 1. Np AA-001jpg, AA-002jpg itp.

Jeśli jest - to jak się do tego zabrać? Przyznam, że jestem laikiem i potrzebuję tutaj wskazówek, ale szybko się uczę i jeśli coś jest logiczne (czyli oparte na matematyce), to jestem w stanie to ogarnąć.

Jeśli nie będziecie w stanie pomóc mi bezpośrednio, to od jakiej książki/tutoriali powinienem zacząć?

Dzięki.
Libre Office 5.1.6.2, Win 7
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Baza produktów - arkusz calc + zdjęcia

Post autor: belstar »

Wybór base jest najlepszym rozwiązaniem. Zdjęcia możesz też w nim przechować. Wszystkie dane z calca można łatwo przenieść do base.
Dużo informacji i przykładów znajdziesz na angielskiej wersji tego forum https://forum.openoffice.org/en
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
matt55
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 4:47 pm

Re: Baza produktów - arkusz calc + zdjęcia

Post autor: matt55 »

Sam chętnie bym się podpiął pod temat. Nie ma nic w języku Polskim?
OpenOffice 4.1.3 Windows 10 Pro
ODPOWIEDZ