[Solved]znak "=" w formułach Windows

Użytkowanie edytora równań
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

[Solved]znak "=" w formułach Windows

Post autor: kosmal »

Dokument napisany kilka lat temu w Linuksie i wtedy Windows wyświetlał i drukował prawidłowo.
Teraz w Windows nie wyświetla się i nie drukuje znak "=" jak na obrazku - czarny kwadracik z symbolem.
Jak poprawić to w Windows? Może brak mi jakichś czcionek?
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam Andrzej
Załączniki
formuły.png
formuły.png (11.33 KiB) Przejrzano 66546 razy
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2015 3:35 pm przez kosmal, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: znak "=" w formułach Windows

Post autor: Jan_J »

Śledztwo.

Symbole w równaniach domyślnie są składane fontem OpenSymbols z pliku opens___.ttf, który znajduje się w katalogu share/fonts/truetype w katalogu instalacyjnym LibreOffice albo OpenOffice. Plik należy do instalacji, więc jego nieobecność byłaby nieoczekiwana.

(I) Być może masz w systemie zarejestrowany pod tą samą nazwą font z innego pliku?
Sprawdź, jak wygląda symbol = narysowany w edytorze tekstowym, nie matematycznym, fontem OpenSymbols.

(II) Być może Twój Libre każe pisać równania innym fontem?
Sprawdź we Writerze Wstaw/Obiekt/Formuła; Narzędzia/Katalog/Edycja -- jaki tam jest opisany font?

(III) Być może masz dziwną tabelę zamian fontów? Sprawdź Narzędzia/Opcje/Czcionki.

Możliwość (I) dotyczy konfiguracji fontów w systemie. (II) i (III) dotyczą osobistej konfiguracji Open/LibreOffice'a.

(IV) Być może równanie zostało zapisane przy dziwnej konfiguracji fontów? co widać w tekstowym podglądzie formuły? czy symbol = jest opisany znakiem numer 61?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

Re: znak "=" w formułach Windows

Post autor: kosmal »

U mnie nie było i nie ma katalogu share/fonts ale nie mogłem też wybrać fontu OpenSymbols do pisania bezpośrednio we writerze.
Usunąłem więc i zainstalowałem libreoffice od nowa. Widzę teraz znak równości w formułach i font jest dostępny do wyboru.
Dziękuję i pozdrawiam
Andrzej
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
ODPOWIEDZ