5.0.3 - regresja plików .doc

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jactra »

5.0.3 jak i 5.0.2 ma dużą regresję plików .doc z tabelkami.
Załączniki
Formularz.doc
(95 KiB) Pobrany 392 razy
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jactra »

Czy może ktoś to zgłosić ?
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jan_J »

To znaczy co konkretnie? sformułuj konkretny opis + minimalny dokument, w którym objawia się problem. Mogą być po polsku, ale muszą być małe i jednoznaczne.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jactra »

Sorry, tu jest właściwy plik.
Załączniki
Formularz-1.doc
(93.5 KiB) Pobrany 385 razy
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: quest-88 »

I gdzie ten opis regresji, Jactra? Załączenie pliku to nie koniec pracy. Powinna być jeszcze informacja o ostatniej wersji LO, która poprawnie wyświetla tabelę (ułatwia to bibisekcję) + może zrzuty ekranu.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jactra »

Tak powinien wyglądać.
Ostatnia wersja, która go poprawnie otwiera to 4.4.6. Al czy do końca poprawnie ? W oryginale ma rozmiar 115 kb, po otwarciu i zapisaniu pod LO 4.4.6 rozmiar zmniejsza się do 95 kb. Ponad to 4.4.6 po zapisaniu od razu się zamyka i jest komunikat, że program LibreOffice przestał działać.
Załączniki
Formularz-1.pdf
(45.41 KiB) Pobrany 423 razy
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jan_J »

Mnie tam się otwiera w 5.0.x. Co prawda kasza z rubryk, ale nie ma awarii programu. Ale:
* jako załącznik zgłoszenia błędu przydałby się minimalny dokument, a nie 12-stronicowa kobyła.
* jakiś opis, jak ma być a jak jest -- OK, może być po polsku, ale OPIS, a nie "popatrzcie, są różnice".
* skąd wiadomo, że oryginał jest bezbłędny? to, że Word albo starszy Libre go otwiera, jeszcze nie znaczy, że dokument jest poprawny.
Trochę jakby cudzoziemiec przyszedł do urzędu, i uda mu się porozumieć z urzędnikiem łamaną polszczyzną, a przy następnej wizycie okazuje się, że inny urzędnik go nie rozumie. Czy to znaczy, że jego przekaz jest jasny?
Nie dysponujemy czytelnym kodem źródłowym dokumentu doc, który dałoby się obiektywnie analizować. Wobec tego z ostatnim punktem dajmy sobie spokój, ale musimy liczyć się także z taką możliwością.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jactra »

Owszem w 5.0.2 i 5.0.3 się otwiera ale wychodzi kaszak z rubryk.
Poprawnie otwiera go 4.4.6. Ale tu tez po zamknięciu zmniejsza jego rozmiar do 95kb. Chociaż po zmniejszeniu w MSO wyświetla się poprawnie, w LibreOffice 4.4.6 również.
Nie mam innego pliku, to jest "gotowiec" z pewnego wydawnictwa. Możliwe, że nie jest po prostu poprawnie zrobiony.
Zauważyłem, że po otwarciu w LibreOffice jest więcej stron niż 2 (czego w MS Office nie widać) ale chcąc go wydrukować z pod LibreOffice drukuje tylko dwie strony.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Astur »

Ten dokument rozjeżdża się także w AbiWord, WPS/KingSoft Office, SoftMaker Office oraz - co jest b. ciekawe - w WordView.

Co jeszcze ciekawsze, prezentowany formularz (UPL-1) jest nieaktualny, zaś na stronie www.druki.gofin.pl można pobrać formularz aktywny w formacie Gofin. Darmowy (niekomercyjny) program do jego wypełniania też.

Jeżeli ktoś nie chce sobie obciążać systemu jakimiś programami, może zawsze skorzystać z programów do modyfikowania plików PDF, np. PDF-XChange Viewer, który w wersji podstawowej jest darmowy. Działa także w Wine.

Wreszcie, i to jest najciekawsze, pobrany skądinąd UPL-1 nie sprawia takich kłopotów i otwiera się doskonale, zarówno w AbiWord, jak i LibreOffice, WPS/KingSoft Office, SoftMaker Office oraz w WordView.

Cały problem uważam zatem za prowokację szanownego użytkownika @Jactra.
Gratuluję, prawie ci się udało.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: 5.0.3 - regresja plików .doc

Post autor: Jactra »

Astur pisze:Ten dokument rozjeżdża się także w AbiWord, WPS/KingSoft Office, SoftMaker Office oraz - co jest b. ciekawe - w WordView.

Co jeszcze ciekawsze, prezentowany formularz (UPL-1) jest nieaktualny, zaś na stronie www.druki.gofin.pl można pobrać formularz aktywny w formacie Gofin. Darmowy (niekomercyjny) program do jego wypełniania też.

Jeżeli ktoś nie chce sobie obciążać systemu jakimiś programami, może zawsze skorzystać z programów do modyfikowania plików PDF, np. PDF-XChange Viewer, który w wersji podstawowej jest darmowy. Działa także w Wine.

Wreszcie, i to jest najciekawsze, pobrany skądinąd UPL-1 nie sprawia takich kłopotów i otwiera się doskonale, zarówno w AbiWord, jak i LibreOffice, WPS/KingSoft Office, SoftMaker Office oraz w WordView.

Cały problem uważam zatem za prowokację szanownego użytkownika @Jactra.
Gratuluję, prawie ci się udało.
Otóż szanowny Kolego.
Jestem ciekaw z jakiego to powodu uważasz mój posta za prowokację.
Ciekawe jest, że nadchodząca wersja 5.0.4 otwiera już formularz poprawnie )proszę sprawdzić w wersji 5.0.4 RC - ja sprawdziłem i jest w tej wersji poprawnie. W związku z tym jednak regresja była (pisałem również, że wersja 4..4.6 również otwiera go poprawnie, problem zaś był z otwieraniem go w wersji 5.0.3). Radzę czytać uważnie.

Co do otwierania w Word Viever - nie sprawdzałem. Pisałem tylko, że powyższy formularz poprawnie otwierają Word od 2007 do 2016 oraz LibreOffice 4.4.6 natomiast rozjeżdża wersja 5.0.3.

Co do aktualności tegoż formularza....
Proponował bym się nie wypowiadać na tematy, na których się po prostu nie zna.
Pragnę wyjaśnić, że na końcu każdej strony formularza w ramce wstawiona jest nazwa formularza, zaś w nawiasie numer jego wersji. W tym przypadku UPL-1 (4).
Jeśli Kolega uważa, że jest nie aktualny proponuję sprawdzić wersję dostępną na stronie Ministerstwa Finansów http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... 9_2015.pdf w celu porównania sobie aktualnej wersji UPL-1. No chyba, że Kolega raczy stwierdzić, że wzory zamieszczonych na stronie Ministerstwa formularzy również są nie aktualne.
Proszę nie wprowadzać innych forumowiczów w błąd, czy dany formularz jest aktualny, czy też nie jeśli nie ma się na ten żadnej wiedzy i nawet nie raczyło się tego sprawdzić.
Pomijam już sam fakt, że zgłosiłem konkretny problem z konkretnym plikiem nie zaś dyskusję nad jego aktualnością.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
ODPOWIEDZ