problem z kwerendą

Użytkowanie programu bazodanowego
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

problem z kwerendą

Post autor: mih »

witam,

mam problem z kwerendą, chciałbym do tej poniżej dodać jeszcze jedną kolumnę - tak aby do każdego pracownika była dopisana wartość sumy godzin przepracowanych przez wszystkich pracowników. Czyli zsumowana ostatnia kolumna. Jest to możliwe? Bo szukałem pomocy w internecie i nic nie mogę znaleźć.


SELECT `pracownicy`.`nazwisko`, `pracownicy`.`imie`, `okresy_rozliczeniowe`.`ID_okresu_roz`, `okresy_rozliczeniowe`.`ilosc_dni_pracujacych`, SUM( `urlopy`.`ilosc_dni` ), `pracownicy`.`ID_pracownika`, `dzialy`.`ID_dzialu`, SUM( `urlopy`.`premia` ), SUM( `urlopy`.`nadgodziny` ), ( `okresy_rozliczeniowe`.`ilosc_dni_pracujacych` - SUM( `urlopy`.`ilosc_dni` ) ) * 8 AS `godzinyprzepr`, ( `okresy_rozliczeniowe`.`ilosc_dni_pracujacych` - SUM( `urlopy`.`ilosc_dni` ) ) * 8 + SUM( `urlopy`.`nadgodziny` ) AS `sumagodzin` FROM `firma`.`urlopy` AS `urlopy`, `firma`.`pracownicy` AS `pracownicy`, `firma`.`okresy_rozliczeniowe` AS `okresy_rozliczeniowe`, `firma`.`dzialy` AS `dzialy` WHERE `urlopy`.`ID_pracownik` = `pracownicy`.`ID_pracownika` AND `urlopy`.`ID_okresu` = `okresy_rozliczeniowe`.`ID_okresu_roz` AND `pracownicy`.`ID_dzialu` = `dzialy`.`ID_dzialu` AND `okresy_rozliczeniowe`.`ID_okresu_roz` = :podajokres AND `dzialy`.`ID_dzialu` = :podajdzial GROUP BY `pracownicy`.`ID_pracownika`
OpenOffice 4.1 na Windows 7
ODPOWIEDZ