Do wszystkich przejście z Access 2000 na Base

Użytkowanie programu bazodanowego
ludwik1977
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 12:22 am

Do wszystkich przejście z Access 2000 na Base

Post autor: ludwik1977 »

Szukam pomocy w przejściu na Base gdyż wogóle nie umiem porazić sobie z tym nie znam tego kreatora a chcę zrobić fajną strronkę WWW o środkach ochrony roślin dla mieszczuchów i rolników oraz o ochronie roślin nie tylko chemicznie ale i biologicznie proszę o pilny kontakt. Narazie pracuję na Windows 7- ale nie dażę go sympatią chcę przejść na UNBUNTU 10.4 ale jeszcze muszę się podszkolić. Ale w zamian za pomoc w tym chcę umieścić stronkę która będzie pomocna nie tylko dla rolników praktyków w stosowaniu środków ochrony roślin ale też dla działkowiczów którzy potrzebują pomocnej dłoni w prowadzeniu ogródków działkowych gdyż posiadam bogatą wiedzę w tym kierunku. ;)
OpenOffice 3.1, Windows 7, Fedora 12, Unbuntu 9.10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Do wszystkich przejście z Access 2000 na Base

Post autor: Jan_J »

Base nie służy do tworzenia ,,stronek WWW'', tylko interfejsów użytkowych do baz danych za pośrednictwem OpenOffice. Interfejs WWW robi się zupełnie innymi narzędziami, za pomocą języków skryptowych jak PHP lub Python, albo jako aplikacje np. Java. Base nie jest do tego potrzebny, i nie wspiera tych technologii.
Trzeba też mieć system zarządzania bazami danych -- do małych baz (jak w tym przypadku) wystarczy SQLite, do większych jakaś baza serwerowa.

Nie trzeba zaczynać od zera, taki serwis może wykorzystać gotowy CMS -- czyli system zarządzania treścią. Jest ich całkiem sporo, działają w oparciu o własne schematy baz danych, wykorzystując jako silnik jakiś system serwerowy (bardzo często jest to MySQL). Jeżeli zaś decydujemy się się na wykorzystanie bazy z własnym schematem -- interfejs trzeba będzie napisać.

Swoją drogą, pomysł uważam za potrzebny i trafiony. Powodzenia.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ