[SOLVED] Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Użytkowanie pakietu jako całości
Marcin GBF
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 5:10 pm

[SOLVED] Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Post autor: Marcin GBF »

Witam,

Kilka razy w OO Writer robiłem: Narzędzia --> Opcje --> OpenOffice --> Ścieżki --> Moje dokumenty Edytuj i ustawiałem na C:\. No i nic. Ciągle przy zapisywaniu domyślnie wyskakuje, że chce zapisać w miejscu, gdzie zapisywał poprzednio. Wcześniej katalogiem był My Documents.

Robiłem tak jak było w tym miejscu: https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... =6&t=49416 . No i dalej tak jak było.

A może to jest gdzieś ustawiane w Windowsie, a nie w Open Office. Ma ktoś taką wiedzę ??

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lis 08, 2014 12:20 am przez Marcin GBF, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.1 Windows 7
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Post autor: Astur »

Zgodnie z informacją w Pomocy, ścieżka ustawiana w:
Narzędzia --> Opcje --> OpenOffice --> Ścieżki --> Moje dokumenty
...służy do wskazania domyślnego katalogu zawierającego dokumenty w twoim systemie

Oznacza to, że program będzie otwierał ten katalog po użyciu przycisku Otwórz i proponował zapisywanie do niego nowych plików.

Natomiast istniejący plik będzie zapisywany w tym katalogu, w którym został otworzony. Jeżeli chcesz, aby był zapisywany do innego katalogu, najlepiej przenieś go do niego przed otwarciem w programie.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Marcin GBF
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 5:10 pm

Re: Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Post autor: Marcin GBF »

No tak. Do tej pory odpalałem OO Writer z Menu Start i wtedy tworzyłem nowy dokument. Teraz będę najpierw otwierał odpowiednią lokalizację na dysku, prawy klawisz --> Nowy --> OpenDocument Dokument tekstowy. Dobra rada. Dzięki Astur :super:
OpenOffice 4.1.1 Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie daje się na stałe ustawić miejsca zapisu

Post autor: Jan_J »

Marcin GBF pisze:Do tej pory odpalałem OO Writer z Menu Start
Czyli za pomocą pliku lnk. Jeżeli to Twój plik (a jeżeli nie, to co komu szkodzi wstawić własny skrót lnk do Menu Start), to masz władzę nad startową kartoteką bieżącą (Właściwości / Rozpocznij w). I powinno się rozwiązać także na tym poziomie. W końcu po to jest system operacyjny, żeby pomagał w pracy.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ