Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
tbartyzel
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 04, 2010 10:41 pm

Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Post autor: tbartyzel »

W czasie instalacji pojawiał się komunikat, by wskazać plik o nazwie openofficeorg31.msi .
W rejestrze usunąłem bardzo dużo wpisów OpenOffice i obecnie podczas instalacji pojawia się następujące okienko:
blad.GIF
blad.GIF (8 KiB) Przejrzano 10962 razy
Co robić dalej?
Ostatnio zmieniony śr sty 06, 2010 3:10 pm przez quest-88, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem tytuł na konkretniejszy
openoffice.org3.1 winXP
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: błędy podczas instalacji

Post autor: quest-88 »

Usuń katalog /OpenOffice.org z C:\Program Files\ oraz z C:\Documents and Settings\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Dane aplikacji\
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
tbartyzel
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 04, 2010 10:41 pm

Re: błędy podczas instalacji

Post autor: tbartyzel »

Usunięte zostały wszystkie foldery OpenOfice z całą zawartością i w dalszym ciągu pojawia się ten sam komunikat - jak na załączonym zrzucie z ekranu.
openoffice.org3.1 winXP
tbartyzel
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 04, 2010 10:41 pm

Re: błędy podczas instalacji

Post autor: tbartyzel »

Ręcznie usunąłem z rejestru wszystkie wpisy OpenOffice (1000 albo i więcej pozycji) i w dalszym ciągu bez efektu.
Co robić dalej?
Może ktoś zna jakiś sposób na automatyczne usuwanie określonych wartości z rejestru?
Z poważaniem
openoffice.org3.1 winXP
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: błędy podczas instalacji

Post autor: quest-88 »

Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
tbartyzel
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 04, 2010 10:41 pm

Re: Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Post autor: tbartyzel »

Zainstalowałem program Windows Installer CleanUp.
Na liście Installed Products (Zainstalowane produkty) w oknie dialogowym Windows Installer CleanUp nie ma aplikacji OpenOffice, w związku z czym nie będę mógł usunąć instalatora tej aplikacji.
Co robić?
Z powazaniem
openoffice.org3.1 winXP
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Post autor: quest-88 »

Windows Installer CleanUp Utility powinien rozwiązań ten problem. W każdym razie jest polecany do tego problemu i wszyscy go sobie chwalą.

Zakładam, że to przez usunięcie 'ponad tysiąca wpisów' z rejestru, WICUU nie może odnaleźć programu. Może spróbuj przywrócić system do stanu przed grzebaniem w rejestrze (odpowiednie narzędzie znajduje się bodajże w Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu) i wtedy użyj aplikacji.

Możesz też sprawdzić, czy nie zostały jakieś wpisy związane z OO.o w:
HKLM\Software\Classes\Installer\Products\
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UpgradeCodes
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Post autor: quest-88 »

Jkwin, przecież o tym właśnie pisałem.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
tbartyzel
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 04, 2010 10:41 pm

Re: Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Post autor: tbartyzel »

quest-88, dziękuję za pomoc, za bardzo cenne uwagi.

W kluczach, które wymieniłeś nie ma żadnych wpisów dotyczącyh OOo.
Nie chce robić przywracania systemu ponieważ dokonałem dużej czystki w komputerze, może to spowodować, że bedę musiał po raz kolejny dokonywac czystek. Ta opcja raczej nie wchodzi w rachubę.

Myślę, że można ponownie zainstalować starszą wersje (tą która była wcześniej - nie wiem która to była) i ponownie ją odinstalować - czy to się uda?

Gdzie znależć starszą wersję?

Z poważaniem
T.Bartyzel
openoffice.org3.1 winXP
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Post autor: Jan_J »

tbartyzel pisze:Gdzie znależć starszą wersję?
Choćby w naszej pobieralni: http://user.services.openoffice.org/pl/ ... m.php?f=35. Są tam ciągle 2.4.1 i 3.0. Można też z centralnej pobieralni openoffice.org.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
lolo
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 10:59 pm

Re: Błąd 1714. Nie można usunąć starszej wersji

Post autor: lolo »

Na zagranicznym forum znalazłem rozwiązanie problemu błędu 1714. Uruchamiamy edytor rejestrów "regedit" szukamy klucza "HKEY_CLASSES_ROOT" przechodzimy do "Installer" a następnie do "UpgradeCodes". Dla bezpieczeństwa można go wyeksportować. Po tej czynności usuwamy klucz UpgradeCodes. Zamykamy rejestr. Rozpoczynamy instalację OO. Podaję źródło: http://katana.oooninja.com/w/openoffice ... l%26sa%3DG
i
http://user.services.openoffice.org/en/ ... 948#p11948
Powodzenia ;)
OpenOffice 3.2/Windows XP SP2
ODPOWIEDZ