Scalanie nie działa

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
agn.jar
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 06, 2021 6:05 pm

Scalanie nie działa

Post autor: agn.jar »

Witam.
Od kilku dni nie działa mi scalanie komórek, ikonka jest widoczna jednak jest szara i nieaktywna.
Nie wiem co się stało do tej pory normalnie działała i z niej korzystałam.
Nie wiem dlaczego teraz nie działa.

Będę wdzięczna za pomysły jak rozwiązać ten problem.
OpenOffice 4.1.9
Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Scalanie nie działa

Post autor: Jermor »

Ikonka jest szara i nieaktywna wtedy, gdy nie ma zaznaczonego obszaru złożonego z co najmniej dwóch przylegających do siebie komórek. Bo tylko wówczas scalanie ma sens.
Ikonka nie jest wyszarzona wtedy gdy zaznaczona jest komórka już scalona. Wówczas przywraca komórki składowe do pierwotnej postaci.
Ponadto jeżeli w zaznaczonym obszarze znajduje się scalona komórka, to nie nastąpi scalenie nowych komórek, lecz przywrócenie stanu podstawowego wszystkich komórek w zaznaczonym obszarze.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
agn.jar
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 06, 2021 6:05 pm

Re: Scalanie nie działa

Post autor: agn.jar »

To nie to. Znam zasady scalania, do tej pory korzystałam z tej funkcji. Teraz jednak funkcja scalania jest niedostępna i nie wiem dlaczego. Jakby została włączona ta opcja dla całego tego pliku.
OpenOffice 4.1.9
Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Scalanie nie działa

Post autor: Jermor »

W takim razie niechcący ktoś(?) włączył ochronę dokumentu. "Narzędzia -> Chroń dokument -> Dokument"
Jeśli nie wstawił hasła, wystarczy wyłączyć ochronę.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
debolo
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 10, 2023 9:07 pm

Re: Scalanie nie działa

Post autor: debolo »

Spotkało mnie to samo a poradziłem sobie w ten sposób:
Plik > Właściwości >Bezpieczeństwo i usunąłem ptaszka z okienka "Rejestruj zmiany" i ikonka scalania natychmiast zadziałała.
Miało to miejsce po wyłączeniu ochrony dokumentu (odnosze się tu do poprzedniego wpisu)
Apache Open Office 4.1.11 na windows 7
cwolan
Posty: 54
Rejestracja: pn sty 25, 2021 11:17 pm

Re: Scalanie nie działa

Post autor: cwolan »

Pomoc OpenOffice:

RejestrowanieZmian.jpg
RejestrowanieZmian.jpg (16.21 KiB) Przejrzano 1600 razy
OpenOffice 1.1.5 – 4.1.15
LibreOffice 3.3.0.4 – 7.6.6
Windows 7,10,11 64-bit
ODPOWIEDZ