[SOLVED] wyszukiwanie fragmentu tekstu oraz podstawienie

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
tomal69
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 27, 2013 12:05 pm

[SOLVED] wyszukiwanie fragmentu tekstu oraz podstawienie

Post autor: tomal69 »

Witam, mam problem: potrzebuję formuły wyszukującej fragment tekstu, oraz zwracającej wartość komórki sąsiadującej ze znalezioną.
Dla unaocznienia: w załączonym pliku dane są w zakresie kolumn od D do G, dane które chciałbym podstawić w kolumnie B.
Problemem dla mnie jest to, że dane wejściowe zawsze są rozstrzelone w kilku kolumnach.
Załączniki
podstaw.ods
(9.71 KiB) Pobrany 83 razy
Ostatnio zmieniony czw cze 17, 2021 10:34 pm przez tomal69, łącznie zmieniany 1 raz.
OPENOFFICE 4.1.10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: wyszukiwanie fragmentu tekstu oraz podstawienie wartości

Post autor: Jermor »

Z powodu rozwiązywania takich problemów zdecydowanie zalecałbym przejście na LibrOffice. Występująca w nim funkcja JEŻELI.BŁĄD() zdecydowanie upraszcza pisanie formuły. Rozwiązanie, które ci podsyłam zawiera w kolumnie B formułę przewidzianą dla LIbreOffice a w kolumnie C dla Apache OpenOffice.
W Apache OpenOffice w formule kolumny B funkcja JEŻELI.BŁĄD() będzie przedstawiona jako iferror, gdyż taka jest angielska nazwa tej funkcji w Excelu i LibreOffice, lecz jest ona nierozpoznana przez aplikację Apache.
Załączniki
tomal69 podstaw.ods
(12.01 KiB) Pobrany 93 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
tomal69
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 27, 2013 12:05 pm

Re: [SOLVED] wyszukiwanie fragmentu tekstu oraz podstawienie

Post autor: tomal69 »

Piękne dzięki, przesiadam się na libreoffice, działa jak należy.
OPENOFFICE 4.1.10
ODPOWIEDZ