brak kolorowych wierszy kolumn

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
ewenement22
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:50 am

brak kolorowych wierszy kolumn

Post autor: ewenement22 »

Witam dlaczego jak ktoś prześle mi np. plik xlsx
po otwrzeniu jego czy to w open office lub libra office nie widzę które wiersze\kolumny pozaznaczała osoba kolorem?
jak to naprawić?
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2021 7:03 pm przez Jan_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post umieszczony w dziale „Writer” dotyczy plików formatu .xlsx. Przenoszę do „Calc”
OpenOffice 4.1.5 na Windows 10
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: brak kolorowych wierszy kolumn

Post autor: Astur »

Zaktualizować do LibreOffice?
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2252
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: brak kolorowych wierszy kolumn

Post autor: Jermor »

Skup się.
Problem dotyczący plików Calc/Excel umieszczasz w dziale Writer.
Skąd wiesz, że kolumny/wiersze są w oryginale pokolorowane ?
Mam akurat Excela i Calca. Przygotowałem sobie plik xlsx z kolorowymi kolumnami i wierszami i po otwarciu w Calcu wszystkie kolory są.
Jednak problem pojawia się, gdy wiersze w Excelu zostaną pokolorowane przy wykorzystaniu stylów tabeli. Te nie są przenoszone do Calca, który jak z tego wynika "nie rozumie" tego sposobu formatowania.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ