ręczny nr wiersza

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
dentopolis
Posty: 224
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 2:48 pm

ręczny nr wiersza

Post autor: dentopolis »

w komórce B2 podaję nr wiersza (np.431), z którego chcę pobrać dane (z zewnętrznego pliku). jak pobrać zawartość komórki z zewnętrznego pliku podając ręcznie nr wiersza? próbuję tak:

=ADR.POŚR("'file:///C:/Dokumenty/magazyn.ods'#$magazyn.L"&A1)
błąd #REF
LibreOffice 7.6
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ręczny nr wiersza

Post autor: Jan_J »

Powinno działać. Składnia jest OK.

Albo plik jest nie tam gdzie napisane, albo się inaczej nazywa, albo arkusz ma inną nazwę niż "magazyn", albo w A1 jest coś innego niż liczba calkowita, ew. ciąg cyfr.

Powodów może być wiele. Np. Windows może mieć w katalogu plik "desktop.ini" który sprawia, że folder obrazujący katalog ma inną nazwę niż katalog jako taki. I już łatwo o pomyłkę.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: ręczny nr wiersza

Post autor: Jermor »

To powinno działać. Jednak zauważyłem coś takiego w mojej wersji LibreOffice Wersja: 6.3.6.2 (x64) dla Windows:
Gdy ADR.POŚR odwołuje się do komórki w tym samym arkuszu, działanie jest prawidłowe [=ADR.POŚR("F12")]
Gdy odwołuje się do komórki innego arkusza w tym samym skoroszycie pojawia się błąd #REF! [=ADR.POŚR("Arkusz2.F12")]
Także gdy odwołam się do komórki w innym pliku.
Gdy zapiszę taki skoroszyt i otworzę go w Apache OpenOffice wszystkie odwołania są prawidłowe. Ponadto gdy ten skoroszyt zapiszę w programie Calc Apache OpenOffice i ponownie otworzę w LibreOffice, odwołania nie tylko że są prawidłowe, ale można już wprowadzać nowe a one funkcjonują poprawnie.
Badając to zjawisko dalej, doszedłem do stwierdzenia, że jeśli w LibreOffice zostanie otwarty pusty arkusz, zapisany wcześniej przez ApacheOpenOffice, to funkcja ADR.POŚR może być stosowana bez problemów.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: ręczny nr wiersza

Post autor: Jermor »

P.S. do powyższego.
Sprawdziłem działanie funkcji ADR.POŚR() w Windowsowej wersji 6.4.4.4 32 bitowej i w niej wszystko działa poprawnie.
Nawiasem pisząc już kilka razy znajdowałem różnice w działaniu wersji 32 i 64 bitowych.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ