Raporty dobowe, zmiana daty,

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
mansonik
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 3:32 pm

Raporty dobowe, zmiana daty,

Post autor: mansonik »

Witam,
Mam problem z drukowaniem raportów pracy dobowej, chodzi o to, że robiąc raporty dobowe dla pracowników na cały miesiąc, muszę za każdym razem z ręki wpisywać kolejny dzień miesiąca i klikać drukuj.
Czy istnieje w LibreOffice Calc jakiś sposób aby do każdej kolejnej drukowanej kartki raportu, program sam wstawiał kolejny dzień miesiąca? abym mógł od razu na cały miesiąc wydrukować ?
Z góry dziękuję :)
Libreoffice 6.3.2.2
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raporty dobowe, zmiana daty,

Post autor: Jan_J »

Jeżeli wiadomo z góry, w których komórkach te daty wypadają, użyj formuł. Miesiąc ma niewiele dni; raz przygotowany szablon będzie służył.
W dacie pierwszego dnia wpisz jakimkolwiek sposobem, np ręcznie, datę (tzn. liczbę z formatem daty). Następna komórka, gdzie by nie przypadła – winna dostać wartość formułą postaci
=poprzednia_data+1
np.
=Arkusz1.A1+1
Jeżeli wynik wyglądana liczbę, należy ją sformatować jako datę.
Jeżeli następne daty są rozmieszczone w regularny sposób, to przekaż do nich formułę przez Kopij/Wklej. Jeśli nieregularnie, to niestety musisz je wytworzyć samemu.

(Ja nie bardzo wiem co to jest „kartka raportu”. Czy to jest obszar o stałym rozmiarze w arkuszu, czy strona skoroszytu, czy strona wydruku? w dwóch pierwszych przypadkach moja propozycja będzie skuteczna.)
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ