Podpowiedzi kolejnych numerów faktur

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
lucab
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 14, 2020 7:14 pm

Podpowiedzi kolejnych numerów faktur

Post autor: lucab »

Cześć,

To mój pierwszy post, więc wszystkich serdecznie witam :)

Nie mogę sobie poradzić w Calc z automatycznym podpowiadaniem kolejnych numerów faktur przy wpisywaniu w kolejną komórkę tabeli. Numery faktur są wpisywane w formacie cyfr dla numeru i miesiąca, oraz roku w formacie 1/1/2020, 2/1/2020. W kolejnym miesiącu analogicznie 1/2/2020. W starej wersji OO system automatycznie podpowiadał drugą część numeru faktury, np. po wpisaniu 2/2/pojawiał się sam rok. Jaka funkcja za to odpowiada i jak to ugryźć.
Plik w załączeniu,
--
Pozdrawiam Luca
Załączniki
przykład faktur.ods
(9.05 KiB) Pobrany 92 razy
Open Office 4.1.7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Podpowiedzi kolejnych numerów faktur

Post autor: Jermor »

Chyba podajesz za mało informacji. Z tego co mi wiadomo, nie ma takiego automatycznego uzupełniania. To musiałoby być jakieś inne rozwiązanie. Masz jeszcze ten stary arkusz? Czy to o czym piszesz robisz na tym starym pliku ale w nowej wersji sytemu? Czy też po prostu chcesz utworzyć arkusz od nowa?
Pewne możliwości zrealizowania tego zamysłu istnieją (bez tworzenia formuł lub makra). Są jednak obwarowane ograniczeniami.
  • Niewielka liczba dokumentów w miesiącu, nie więcej niż dni w danym miesiącu.
  • Konieczność wystawiania dokumentu tylko w roku bieżącym.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ