Calc - problem z wyszukiwaniem poprzez ctrl+f

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
tofi79
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 09, 2019 5:01 pm

Calc - problem z wyszukiwaniem poprzez ctrl+f

Post autor: tofi79 »

Witam,
Mam następujący problem.
W pierwszym arkuszu w jednej kolumnie mam dane wpisane "z ręki". Do kolejnego arkusza skopiowałem te dane do komórek za pomocą prostego polecenia (=Arkusz1.A1) itd.
I teraz chcąc za pomocą ctrl+f w arkuszu2 wyszukać konkretną zawartość komórki niestety mi jej nie znajduje. W arkuszu1 gdzie wpisywałem je z ręki nie ma problemu.
Czy jest jakiś sposób na obejście tego problemu poza oczywistym ctrc+c i shift+ctrl+v. Mam kilka arkuszy i chciałbym żeby te dane aktualizowały mi się automatycznie w zależności co wpiszę na pierwszym arkuszu, a jednocześnie móc je przeszukiwać za pomocą ctrl+f.
Dzięki z góry za pomoc.
LibreOffice 6.3.1.2, Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Calc - problem z wyszukiwaniem poprzez ctrl+f

Post autor: Jan_J »

W formularzu `Znajdź i zamień` (Ctrl+H), po rozwinięciu sekcji [Inne opcje], znajduje się przełącznik poszukiwania w treści komórek, treści formuł albo treści notek. Domyślnie przeszukiwane są formuły. Jednorazowe ustawienie na wartości jest pamiętane przy przyszłych wyszukiwaniach tą metodą w tej samej sesji Calca.
Niestety, ponowne uruchomienie resetuje ustawienie do domyślnego. Wydaje się też, że skorzystanie z formularza prostego wyszukiwania (Ctrl+F) resetuje ustawienia Znajdź & Zamień w ten sam sposób.
Być może da się wymusić inne domyślne ustawienie za pomocą konfiguracji eksperckiej. Nie próbowałem.

Przycisk [Pomoc] formularza Z & Z prowadzi do strony pomocy technicznej, w której czytamy
After you close the Find & Replace dialog, you can still search using the last search criteria that you entered, by pressing Shift+Ctrl+F.
Sprawdziłem, w ramach sesji działa. Ale też nie przenosi się na następne uruchomienie Calca.

W związku z problemem:
[*] https://ask.libreoffice.org/en/question ... h-toolbar/
sposób potraktowania pytania jak dla mnie nie do przyjęcia...

[*] https://askubuntu.com/questions/601651/ ... mula[quote]

You don't need to modify the defaults to make LO Calc search in values, too. The option Value means "only values"; Formulas means "values and formulas".[/quote]Po kilku próbach (LO Calc 6.2.7) widzę, że nie.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tofi79
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 09, 2019 5:01 pm

Re: Calc - problem z wyszukiwaniem poprzez ctrl+f

Post autor: tofi79 »

Witam,
Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Jak widać problem istnieje od dosyć dawna i do tej pory nie został rozwiązany, a szkoda, bo to z pewnością nic skomplikowanego.
Czy istnieje jakiś sposób aby zgłosić problem do developerów?
Pozdrawiam,
Krzysztof
LibreOffice 6.3.1.2, Windows 10
ODPOWIEDZ