Jak usunąć symbol waluty z ceny?

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
mazurek
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 30, 2019 12:07 pm
Kontakt:

Jak usunąć symbol waluty z ceny?

Post autor: mazurek »

Witam,
mam problem z usunięciem znacznika EUR jak na załączonym zrzucie ekranu.
Znacznik EURO - usunięcie
Znacznik EURO - usunięcie
Ostatnio zmieniony czw maja 30, 2019 3:46 pm przez Jan_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: podział wątku, zmiana tematu. Proszę zakładać nowe wątki na nowe problemy i możliwie trafnie je tytułować.
NeoOffice 2.2.3, MacOS 10.4
kotwica
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak usunąć symbol waluty z ceny?

Post autor: Jan_J »

Prawdopodobnie symbol waluty jest zdefiniowany w formacie komórek.
Zaznacz kolumnę, wybierz Narzędzia/Format/Komórki i zobacz, co tam jest wpisanie; usuń z końca symbol waluty albo jego kod.
Możesz zrobić to samo w pojedynczej komórce, ale wtedy efekt będzie dotyczył tylko jej.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mazurek
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 30, 2019 12:07 pm
Kontakt:

Re: Jak usunąć symbol waluty z ceny?

Post autor: mazurek »

Poprawiam plik po innej osobie i nie wiem gdzie coś wstawiono. W menu jest okonka pieniążków, nacisnąłem i zmieniło mi na zł. Pasuje mi to, aczkolwiek gdy będę potrzebował samej cyfry skorzystam z Twojej porady. Dzięki i pozdrawiam.
NeoOffice 2.2.3, MacOS 10.4
kotwica
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak usunąć symbol waluty z ceny?

Post autor: Jan_J »

Ikonka pieniążków przełącza format aktywnej komórki / bloku komórek w tryb waluty albo z trybu waluty. Symbol waluty zależy od ustawień lokalnych (narzędzia / opcje / ...). Format waluty ma kod widoczny w Format/Komórki, np. jest tam wpisane
# ##0,00 [$PLN] dla symboli zł, albo # ##0,00 [$€] dla euro. Wiele kodów da się wybrać z listy, inne da się wpisać do rubryki Format.
Użycie ikonki z listwy narzędziowej jest tylko `drogą na skróty` umożliwiającą przełączanie najczęściej używanych formatów.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ