[SOLVED]Generator kodów

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
brex87
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 14, 2019 8:34 am

[SOLVED]Generator kodów

Post autor: brex87 »

Witam, siedzę nad tematem kilka dni o ile poradziłem sobie z tworzeniem kodów kreskowych z wykorzystaniem fonta Code39AzaleaNarrow i funkcją ="*"&A1&"*" to nie potrafię ogarnąć tematu kodów QR.
W internecie jest masa stron z generatorami kodów, ale przy mojej ilości 900 kodów będzie to trwało wieki.
Czy jest możliwość wygenerowania kodu QR z poziomu libreoffice w wersji 6.2.2.2 ?
Mam kolumny
A = gdzie wpisane są wartośći tekstowe
B = kod kreskowy
C = kod QR
Mam zainstalowany dodatek do LO QR Code, ale on niestety generuje tylko dany wiersz, a nie cały arkusz.
Ostatnio zmieniony śr maja 22, 2019 12:45 pm przez brex87, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 6.2.2.2 (x64)
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Generator kodów

Post autor: Jan_J »

bo interfejs dodatku ma postać oka dialogowego, a nie funkcji Calca ani makra czytającego blok dokumentu.
Wewnąrz struktury dodatku
* kod generatora jest opisany w pliku qrcode_js/_main.js
* interfejs jest opisany w Basicu w pliku QRcodeJS/QRcodeJS.xba

Więc na szczęście interfejs jest osobno. Teoretycznie jest więc możliwe utworzenie w Basicu alternatywnego interfejsu -- np. jaku funkcji Calca, albo jako makra. Trochę trzeba by się przyłożyć, zwłaszcza gdyby miał on być funkcją. Ale jest do pomyślenia.

Ja bym raczej użył Pythona i czegoś takiego:
https://pypi.org/project/qrcode/ (chętniej)
albo
https://pypi.org/project/PyQRCode/ (mniej chętnie)
by na jego podstawie zrobić makro pythonowe dla Calka, gdyby użycie w "gołym" Pythonie jako narzędziu systemowym okazało się zbyt kłopotliwe.

Z tym że jako siła robocza to tego zadania nie nadaję się z powodu braku czasu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
brex87
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 14, 2019 8:34 am

Re: Generator kodów

Post autor: brex87 »

To już niestety dla mnie jest za dużo, dziękuję za pomoc.
LibreOffice 6.2.2.2 (x64)
ODPOWIEDZ