[SOLVED]Uruchamianie arkusza z macro

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
brex87
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 14, 2019 8:34 am

[SOLVED]Uruchamianie arkusza z macro

Post autor: brex87 »

Witam, posiadam plik z rozszerzeniem .xls który zawiera wbudowany przycisk z wykonywaniem macro.
Plik działa w LibreOffice i Excelu z taką różnicą, że podczas uruchamiania pliku na LO uruchamia mi się plik .xls oraz VBAProject zawartego macro poprzedzone wcześniejszym ostrzeżeniem o bezpieczeństwie.
Czy można jakoś wyłączyć uruchamianie się podglądu napisanego macro tak żeby tylko pojawił się plik .xls ?
Ostatnio zmieniony śr maja 22, 2019 12:45 pm przez brex87, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 6.2.2.2 (x64)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Uruchamianie arkusza z macro

Post autor: Jermor »

Nie jestem tutaj jakimś ekspertem. Ale w opcjach (Narzędzia -> Opcje -> Ładuj/Zapisz -> Właściwości VBA) są ustawienia, które być może rozwiążą twój problem.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
brex87
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 14, 2019 8:34 am

Re: Uruchamianie arkusza z macro

Post autor: brex87 »

Testowałem wcześniej każdą z opcji, ale niestety efekt jest taki, że VBAProject się nie pojawia, ale za to nie działa przycisk macro.
LibreOffice 6.2.2.2 (x64)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Uruchamianie arkusza z macro

Post autor: Jermor »

U siebie mam zaznaczone wszystkie opcje w sekcji Microsoft Excel 97/2000/XP. Znalazłem jakiś swój stary projekt zawierający makro i przyciski. Skoroszyt się otworzył bez żadnych problemów i przyciski zadziałały. Ale jak podaje help
Visual Basic for Applications (VBA) is an implementation of Microsoft's Visual Basic which is built into all Microsoft Office applications.
Support for VBA is not complete, but it covers a large portion of the common usage patterns. Most macros use a manageable subset of objects in the Excel API (such as the Range, Worksheet, Workbook, etc.) and the support include those objects, and the most commonly used method/properties of those objects.
Być może samo oprogramowanie wyzwala konieczność modyfikacji kodu?
Do wykonywania makr napisanych w VBA należy podchodzić z dużą rezerwą, o czym na tym forum pisano już wielokrotnie.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
brex87
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 14, 2019 8:34 am

Re: Uruchamianie arkusza z macro

Post autor: brex87 »

Zastanawia mnie jedynie kwestia dlaczego dane makro działa pod LO, mimo tego, że stricte zostało napisane pod EXCELA.
Kod jest wykonywany z tym, że wyświetla się dodatkowe okno, które trzeba zamknąć.
LibreOffice 6.2.2.2 (x64)
ODPOWIEDZ