[SOLVED]Odwołanie do komórki z nazwą arkusza w formule

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Bangerang
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 05, 2019 12:37 pm

[SOLVED]Odwołanie do komórki z nazwą arkusza w formule

Post autor: Bangerang »

Witam,

mam problem z taką oto formułą:
=SUMA.WARUNKÓW('15'.$K$7:$K$77; '15'.$A$7:$A$77;M$3; '15'.$B$7:$B$77;$H5)

formuła służy do zliczania ilości jeśli spełnione są 2 warunki - odpowiednia data i numer operacji.

Liczba 15 w formule odnosi się do nazwy arkusza który jest jednocześnie numerem maszyny.

Chciałbym jednak aby liczbę 15 zastąpić odwołaniem do komórki w której będzie wpisany numer maszyny - na przykład J5.
Czyli jeśli zmienię numer maszyny w komórce J5 zmieniony zostanie również zakres sumowania na przykład na maszynę 19.

Jeśli nie jest to możliwe, to jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to sztywne połączenie operacji z maszynami na których można daną operację wykonać i wtedy sumowanie wszystkich warunków. Czyli, jeśli mogę operację A wykonać na maszynie 15, 19, 23 i 25 to formuła musi sprawdzać wszystkie arkusze i sumować niezależnie czy dana maszyna jest używana czy nie.

Pewnie jest to banalnie proste i robię błąd gdzieś w zapisie ale nie potrafię tego połączyć.

Z góry dziękuje za pomoc
Ostatnio zmieniony pt kwie 19, 2019 4:39 pm przez Bangerang, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.6 na Windows 10 Home
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Odwołanie do komórki z nazwą arkusza w formule

Post autor: Jermor »

W swojej formule użyj funkcji ADR.POŚR.
zamiast: '15'.$K$7:$K$77 wpisz

Kod: Zaznacz cały

ADR.POŚR(J5&".$K$7:$K$77")
i analogicznie dla pozostałych obszarów.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Bangerang
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 05, 2019 12:37 pm

Re: Odwołanie do komórki z nazwą arkusza w formule

Post autor: Bangerang »

Wielkie dzięki!
próbowałem użyć tej formuły ale źle ją wpisywałem. Teraz działa doskonale :)
Kiedy skończę z tą tabelą wrzucę ją gdzieś na forum jako szablon żeby inni użytkownicy z podobnymi problemami nie musieli się z tym walczyć :)
Pewnie będzie tam jeszcze nie jedna rzecz którą będzie można zrobić lepiej ale to będzie dobry punkt zaczepienia

Jeszcze raz wielkie dzięki!
OpenOffice 4.1.6 na Windows 10 Home
ODPOWIEDZ