moneytext nie działa - pomocy :(

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
ANDZIAQ
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 12:35 pm

moneytext nie działa - pomocy :(

Post autor: ANDZIAQ »

[SOLVED]
Witam serdecznie :)
mam problem z rozszerzeniem moneytekst - nie wykonuje mi funkcji słownie, wyskakuje błąd 504.
Czy ktoś z Państwa miał podobnie albo wie jak rozwiązać ten problem?
Załączniki
BŁĄD.png
Ostatnio zmieniony śr kwie 10, 2019 12:12 pm przez ANDZIAQ, łącznie zmieniany 1 raz.
libreoffice 6.2 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: moneytext nie działa - pomocy :(

Post autor: Jan_J »

W kwestii poprawności użycia: https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=9&t=4956
W kwestii błędów: https://help.libreoffice.org/Calc/Error ... in_Calc/pl -- 504: błędny parametr. Spróbuj wpisać ręcznie formułę do komórki, bez kreatora.
W kwestii działania: w Calcu 6.1.5 działa poprawnie, sprawdziłem.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2258
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: moneytext nie działa - pomocy :(

Post autor: Jermor »

Przez wiele lat dostępna była wersja 0.9.5 (do której dodałem polonizację kreatora) a ostatnio autor udostępnił wersję 1.0.5. Zainstalowałem ją i jeśli dobrze pamiętam okazało się, że w LibreOffice wymagany jest trzeci parametr tej funkcji mówiący w jakim języku ma zostać podany tekst. Trzeci argument to małymi literami podany kod kraju, dla polski to "pl". Co ciekawe argument ten może być pominięty w Apache OpenOffice.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: moneytext nie działa - pomocy :(

Post autor: Jan_J »

Sprawdziłem dzisiaj działanie formuły moneytext(kwota; "PLN") 1.0.5 pod LO Calc 6.1.5 z dwoma parametrami i jest OK.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ