Uruchamianie arkusza z innego arkusza

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
zwora
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 20, 2014 1:23 pm

Uruchamianie arkusza z innego arkusza

Post autor: zwora »

Witam,

Czy w OO jest możliwość uruchomienia jednego arkusza z innego? Tzn. czy można za pośrednictwem makra wywołanego w jednym arkuszu otworzyć inny arkusz, przeprowadzić w nim obliczenia i ich wyniki ściągnąć do bieżącego arkusza?

Pozdrawiam
OpenOffice 4.1.6, Windows 10 64bit
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uruchamianie arkusza z innego arkusza

Post autor: Jan_J »

Tak.
Służy do tego funkcja API loadComponentFromURL.

dokumentacja: https://www.openoffice.org/api/docs/com ... oader.html

przykład(y):
* znajdź użycie tej funkcji w AndrewMacro.pdf i w OOME.pdf Andrew Pitonyaka;
* u nas na forum: https://forum.openoffice.org/pl/forum/s ... entFromURL.

Można nawet załadować dokument w taki sposób, by okno nie było widoczne.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
zwora
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 20, 2014 1:23 pm

Re: Uruchamianie arkusza z innego arkusza

Post autor: zwora »

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie z tzw. innej beczki: czy da się wysłać e-maila spod arkusza, ale korzystając z API jakiegoś programu pocztowego na Androida? Chodzi o to, żeby wysłany e-mail pojawił się w wiadomościach wysłanych w skrzynce pocztowej.

I pytanie z jeszcze innej beczki :) - czy jest jakiś klient OO na Androida, w którym można stosować wprowadzanie głosowe bez otwierania klawiatury, która zajmuje pół ekranu? Korzystam obecnie z AndrOO pod Aandroid 7.1 i niestety wprowadzanie głosowe nie jest efektywne, bo klawiatura systemowa, jak i później widget do wprowadzania głosowego są dość duże i źle się nawiguje. Ewentualnie czy są jakieś godne polecenia aplikacje z klawiaturą/wprowadzaniem głosowym, którymi można zastąpić klawiaturę systemową?

P.S. Mam jeszcze jeden problem związany już z tematem. To uruchamianie innego arkusza działa mi dobrze, ale gdy kopiuję tekst do komórek powstałych przez scalenie kilku komórek, to w niektórych przypadkach usuwa mi scalenie, a w niektórych nie, Jak można temu zapobiec?

Pozdrawiam
OpenOffice 4.1.6, Windows 10 64bit
ODPOWIEDZ