poszukiwanie tekstu w kolumnie komórek

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

poszukiwanie tekstu w kolumnie komórek

Post autor: kosmal »

Jakiej funkcji użyć?
Mam dwie kolumny z danymi tekstowymi jedna dłuższa druga krótsza. W trzeciej chciałbym dostać 1 (funkcja Jeżeli) ale nie wiem czego użyć aby znależć konkretny tekst w kolumnie komórek. Dla =SZUKAJ.TEKST(G2;A1:A86) dostaję #VALUE!
Sppróbowałem =BD.POLE(A1:A86;1;G2), gdzie w kolumnie A krotsza baza, w kolumnie G dłuższa baza. kolumna z formułą jest na prawo od G chcę przekopiować do wszystkich wierszy G ale dostaję Błąd:504.

Pozdrawiam
Andrzej
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: poszukiwanie tekstu w kolumnie komórek

Post autor: Jermor »

kosmal pisze: Mam dwie kolumny z danymi tekstowymi jedna dłuższa druga krótsza. W trzeciej chciałbym dostać 1 (funkcja Jeżeli) ale nie wiem czego użyć aby znależć konkretny tekst w kolumnie komórek.
Postaraj się jeszcze raz wyjaśnić na czym polega twój problem, bo to co napisałeś to jakiś kosmos.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Husar
Posty: 203
Rejestracja: śr mar 06, 2013 3:48 am

Re: poszukiwanie tekstu w kolumnie komórek

Post autor: Husar »

Jeżeli dobrze zrozumiałem w pierwszej kolumnie są dane do przeszukania, w drugiej co chcesz znaleźć? To wtedy... nie zrobisz to w trzeciej kolumnie tylko i wyłącznie. Musi być tyle samo kolumn co danych w drugiej kolumnie. Wtedy zwykłe w C1

Kod: Zaznacz cały

=JEŻELI($A1=B$1;1;0)
i kopiuj w dół


Jeśli jednak chodzi ci o ilość wystąpień w pewnym zakresie (tu dałem A1:A100) to w C1:

Kod: Zaznacz cały

=LICZ.JEŻELI($A$1:$A$100;B$1)
A1:A100 - zakres danych do przeszukania
B1- co chcę wyszukać


Dla całej kolumny wpisujesz $A:$A zamiast $A$1:$A$100
Pozdrawiam
Roman

Daj znać [SOLVED], kiedy Twój problem zostanie rozwiązany
LO 7.2.x/AOO 4.1.x. używane na Ubuntu 20.04LTS i M$ Windows 10
ODPOWIEDZ