Arkusz do inwentaryzacji z wykorzystaniem czytnika EAN

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
PaBLoMiX
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 9:01 am

Arkusz do inwentaryzacji z wykorzystaniem czytnika EAN

Post autor: PaBLoMiX »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Piszę do Was "z małym" problemem, mianowicie posiadam zrobiony arkusz w programie MS Office (Excel), arkusz ma następujące zadania :
- w arkuszu KOD mamy miejsce do skanowania kodu czytnikiem, możemy również znaleźć materiał po nazwie materiału
- po zeskanowaniu kodu arkusz podaje nam krótką nazwę, jednostkę oraz ilość jaka jest podana w arkuszu Sheet1
- jest również baza danych pod nazwą L_kod, z której są pobierane dane do arkusza KOD
- w arkuszu KOD jest również 20 pozycji (komórek do wpisania zliczonych w tych pozycjach magazynów sztuk i automatycznie przenosi do arkusza Sheet1 jako nasze wyniki pracy, wpisujemy w wierszu 8 liczbę / sztuki, automatycznie przenosi do 6 wiersza, jest tam przypisana funkcja)
Wszystko ładnie działa w MS Office, jest trochę kodu VBA. Wiem, że LO korzysta z innego języka jakim jest API. Mimo szczerych prób, jakie znalazłem również na Waszym forum, nie potrafię poradzić sobie, aby to samo działało mi w LO w wersji 4.1.0.1 lub 6 (najważniejsza 6). Próbowałem rozwiązań, jakie znalazłem na Waszym forum :
- arkusz pt. Mag_1_a -> fajne rozwiązanie, pewnie przyda mi się w przyszłości, lecz nie na tą chwile
- arkusz pt. forum etykieta -> również fajne rozwiązanie, po umieszczeniu swoich danych, czytnik EAN nie robi problemów, fajnie zbiera arkusz dane przypisane do kodu
- arkusz pt. Karta paletowa Tesco 2%2C0_12 -> j.w, również ciekawe rozwiązanie.
Mimo, że znalazłem jakieś podpowiedzi - dalej stoję w miejscu ze swoim problemem. Próbowałem połączyć kilka tych przykładów w jeden, fajnie działający arkusz, podobny do mojego rozwiązania, lecz bezskutecznie.
Proszę Was wszystkich o pomoc. Chciałbym, aby działo to samo co mam w MS Office w LO. Podejrzewam, że trzeba napisać na nowo kod. Zrobiłem jego próbę, lecz przy kompilacji otrzymałem kilka błędów. W załączniku przesyłam arkusz w LO, zmieniony kod w notatniku, może się przyda dla innych jako podziękowanie za Waszą pomoc.Jeżeli ktoś z Was będzie chciał / potrzebował dla siebie w pliku Excel - proszę napisać, jest to zbyt duży załącznik, którego tutaj dodać nie mogę.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
Paweł
Załączniki
poprawiony - OK - wersja LibreOffice.ods
Wersja dla LO
(42.13 KiB) Pobrany 192 razy
kod dla LO C#.txt
Kod w Notatniku C#
(1.12 KiB) Pobrany 161 razy
LibreOffice 4.1 / MS Office - Windows 7
LibreOffice 6 - Windows 10
ODPOWIEDZ