MAKRO wstawianie diagramu

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
gucisz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 20, 2018 3:14 pm

MAKRO wstawianie diagramu

Post autor: gucisz »

Witam mam następujący problem.
Zrobiłem dobie tabelkę z miesięczymi wydatkami i chciałem zrobić makro uruchamiane przyciskiem żeby po kliknięciu wyrysował mi się diagram.
sęk w tym że jak daje zarejestruj makro zaznaczam tabelę i tworze diagram taki jaki chcę daje później zakończ zapisuje itd robie przycisk wszystko ładnie pięknie ale po jego naciśnięciu nie wyskakuje mi gotowy diagram tylko kreator wykresów tak jakby rejestrator makr rejestrował tylko do momentu wstaw wykres i nic dalej. HELP
Libreoffice Wersja: 6.1.0.3 (x64)
Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: MAKRO wstawianie diagramu

Post autor: Jermor »

Jest to prawdopodobnie związane z ograniczeniem rejestracji makr. Oto wyimek z systemu pomocy.
Następujące czynności nie są rejestrowane:
  • Otwieranie okien nie jest rejestrowane.
  • Czynności przeprowadzone w innym oknie niż okno, w którym rejestrator został uruchomiony, nie są rejestrowane.
  • Przełączanie okien nie jest rejestrowane.
  • Czynności niezwiązane z zawartością dokumentu nie są rejestrowane. Na przykład: zmiany dokonane w oknie dialogowym Opcje, Menedżerze makr, funkcji dostosowania.
  • Zaznaczenia są rejestrowane, jeśli zostały wykonane przy pomocy klawiatury (przemieszczanie kursora), a nie przy użyciu myszy.
  • Rejestrator makr działa tylko w programie Calc i Writer.
Wykresy realizowane są przez odrębny moduł programowy Charts. Jest on wykorzystywany także w Writerze.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ