Fatal Error - bad allocation

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Maxbert
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 12:29 pm

Fatal Error - bad allocation

Post autor: Maxbert »

Przy próbie zapisu arkusza calc dostaję komunikat: OpenOffice 4.1.4 Fatal Error - bad allocation
Następnie calc zamyka się i trzeba wykonać operację odzyskiwania.
Czy ktoś wie o co chodzi? Jak to naprawić?

PZDR
Mxb
AOO 4.1.14, LO 7.5.5.2 (X86_64), Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fatal Error - bad allocation

Post autor: Jan_J »

Każdy dokument czy jakiś specyficzny?
Czy zależy to od okoliczności: zawartość, nazwa, nośnik, ...?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Maxbert
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 12:29 pm

Re: Fatal Error - bad allocation

Post autor: Maxbert »

Próbowałem to obserwować ale nie potrafię wyciągnąć jednoznacznych wniosków. Na pewno nie dotyczy to konkretnego dokumentu i nie dotyczy to na pewno zawartości. Osobiście stawiałbym na to że im większe mam otwarte dokumenty calc tym problem pojawia się częściej. Największe pliki calc jakie otwieram mają max. 1,2MB i gdy otworzę dwa o podobnej wielkości to wydaje mi się że częściej pojawia błąd "bad allocation". Jak otworzę dwa duże pliki i trzeci malutki to i na tym małym pojawia się ten sam problem. Za to nie zaobserwowałem tego problemu przy otwartych wyłącznie małych plikach. Może to jakiś problem z pamięcią?
AOO 4.1.14, LO 7.5.5.2 (X86_64), Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Fatal Error - bad allocation

Post autor: Jermor »

O problemie można poczytać tutaj http://140.211.11.67/en/forum/viewtopic.php?f=9&t=82858
W dyskusji na tym forum, w innym wątku na ten temat, Zizi64 sugeruje przeniesienie się na LibreOffice.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ