Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten msg ?

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
a.skarbowski
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 28, 2018 8:33 am

Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten msg ?

Post autor: a.skarbowski »

Witam,
Mam pytanie odnośnie zachowania OO w przypadku, gdy z pliku korzysta kilka osób, plik leży na lokalnym serwerze hp, od czego zależy, że jedna osoba zobaczy fajny komunikat o tym, że plik jest właśnie używany, a z kolei inne osoby takiego komunikatu nie mają, plik otwiera się w trybie "tylko do odczytu" bez żadnego komunikatu ...., przeszukałem już ustawienia i internet. Wszystkie tematy dotyczą problemu z zablokowanym plikiem przez drugą osobę. Znam współdzielenie plików w OO, dlatego od razu piszę że nie wchodzi w grę, wiem o ukrytym pliku z tyldą ~ i # na końcu, który trzyma info o osobie, która ma aktualnie otwarty plik.

Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie jak wywołać ten komunikat ?, na innych komputerach ten plik otwiera się od razu do odczytu. W załączniku test, otwierałem plik CALC, otwarty przez inną osobę i komunikatu nie dostałem, a zleży mi na nim. Wie ktoś jak go wywołać ?

Treść komunikatu, który chciał bym zobaczyć jak inni:
Dokument w użyciu. Plik dokumentu "xxx" został zablokowany przed edycją przez:
PROD-032/Plud (27.06.2018 07:18 )
Otwórz dokument w trybie tylko do odczytu lub otwórz kopię dokumentu w trybie do edycji.

PS nazwy plików się różnią bo robiłem kilka testów, ani razu nie zobaczyłem tego komunikatu co mój kolega.
Załączniki
komunikat OO-2.png
Co sprawia, że OO wyświetla takie komunikaty ?
Co sprawia, że OO wyświetla takie komunikaty ?
OpenOffice 4.1.5 Windows 10
a.skarbowski
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 28, 2018 8:33 am

Re: Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten ms

Post autor: a.skarbowski »

Odgrzewam temat, jak ktoś ma jakiś pomysł był bym wdzięczny, sprawdzam temat cały czas więc jak jest potrzeba mogę podać więcej informacji.
OpenOffice 4.1.5 Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten ms

Post autor: Jermor »

Zrobiłem swoje testy. Komunikat nie pojawia się (przynajmniej u mnie) tylko wtedy gdy otwierany plik ma już atrybut "Tylko do odczytu".
Wydaje mi się, że lepiej byłoby włączyć opcję o współużytkowaniu pliku. "Narzędzia -> Współużytkuj arkusz kalkulacyjny...". Można wówczas podejrzeć którzy użytkownicy aktualnie pracują na tym arkuszu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
a.skarbowski
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 28, 2018 8:33 am

Re: Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten ms

Post autor: a.skarbowski »

Przy używaniu pliku jako współdzielony są problemy, pracownicy częsta wpisują wartości w tym samym czasie i później czegoś brakuje. Mam nadziej, że uda mi się zleźć odpowiedź na to pytanie.
OpenOffice 4.1.5 Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten ms

Post autor: Jermor »

W tej sprawie podsyłam wyimek z systemu pomocy:
Zapisywanie współużytkowanego arkusza kalkulacyjnego
Użytkownik A zapisuje współużytkowany dokument. Mogą wystąpić następujące hipotetyczne sytuacje:
  • Dokument nie został zmodyfikowany ani nie był zapisywany przez inną osobę od czasu otwarcia go przez użytkownika A.
    Dokument zostaje zapisany.
  • Dokument został zmodyfikowany i zapisany przez inną osobę od czasu otwarcia go przez użytkownika A.
    Jeśli wprowadzone zmiany nie powodują konfliktu, dokument zostaje zapisany.
  • Jeśli wprowadzone zmiany powodują wystąpienie konfliktu, wyświetlane jest okno dialogowe Rozwiąż konflikty. Użytkownik A musi zdecydować, która wersja dokumentu ma zostać zachowana, wybierając odpowiednio opcję "Zachowaj moją" lub "Zachowaj drugą". Po rozwiązaniu wszystkich konfliktów dokument zostaje zapisany. W czasie rozwiązywania konfliktów przez użytkownika A współużytkowanego dokumentu nie może zapisać żadna inna osoba.
  • Inny użytkownik próbuje obecnie zapisać współużytkowany dokument i rozwiązuje występujące w nim konflikty.
    Użytkownik A widzi komunikat informujący o trwającej operacji scalania. W takiej sytuacji może anulować operację zapisu lub ponowić próbę zapisania dokumentu za jakiś czas.
Po pomyślnym zapisaniu współużytkowanego arkusza kalkulacyjnego dokument zostaje ponownie załadowany, tak aby widoczne były najnowsze zmiany wprowadzone i zapisane przez wszystkich użytkowników. O wprowadzeniu zmian przez inną osobę informuje stosowny komunikat
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ