blad po aktualizacji windows 10

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
zioomxD
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 21, 2018 4:44 pm

blad po aktualizacji windows 10

Post autor: zioomxD »

Witam
Dziś była aktualizacja systemu windows 10 i po tej aktualizacji nie mogę otworzyć mojego pliku. Nie było wcześniej z tym żadnego problemu, dopiero teraz się coś dzieje. Miałem wersję 4.1.4, dla pewności pobrałem 4.1.5 i nic. Zdjęcie w załączniku co mi wyskakuje. Po wciśnięciu OK wyskakuje mi pusty plik bez żadnych kolumn
Proszę o pomoc bo to bardzo ważny plik
Załączniki
dfbdbdbf.png
openoffice 4.1.5/4.1.4 windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: blad po aktualizacji windows 10

Post autor: Jan_J »

Zanim cokolwiek zrobisz, zrób kopię swojego ważnego pliku.

Próba 1.
Otwórz dokument pakowarką, zip, tak jakby był archiwum.
Da się, widać katalogi i pliki xml? ok
Nie da się? plik jest uszkodzony, nie ma to nic wspólnego z aktualizacją Windowsa

Próba 2 (jeśli próba 1 wyszła)
Odpal OpenOffice, użyj Plik/Otwórz z menu żeby wczytać Twój dokument
Da się: w systemie uszkodzone są asocjacje rozszerzenie-aplikacja;
Nie da się: albo aplikacja, albo plik są uszkodzone, nie ma to nic wspólnego z aktualizacją Windowsa

Próba 2 (jeśli próba 1 nie wyszła)
Otwórz swój dokument edytorem tekstu niesformatowanego (Notepad, Notepad++ albo podobny). NIE ZAPISUJ.
Czy kod zaczyna się od znaków PK<etx>
Tak: ma nagłówek zip-a (OK); jeśli jest uszkodzony to dość subtelnie, może dać się uratować
Nie: dokument nie jest plikiem ODT; werdykt i dalsze postępowanie zależą od tego co widzisz, co wskazuje na faktyczny format.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
zioomxD
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 21, 2018 4:44 pm

Re: blad po aktualizacji windows 10

Post autor: zioomxD »

Próba 1 nie wyszła. Wyskakuje to w załączniku 1
Próba 2 gdy nie wyszło wyskakuje mi zupełnie pusty notatnik.

Mam na pendrive starą wersję pliku i o dziwo otworzyła się bez żadnych problemów (żadnych komunikatów czy coś) a nadal nie mogę otworzyć nowej wersji

Jakby co na tym zdjęciu w pierwszym poście nacisnąłem OK i wszystko było puste. Później jeszcze klikałem rożne opcje z nadzieją że to coś da (może to też być przyczyna ale nie wiem)
Załączniki
załącznik1.png
załącznik1.png (3.4 KiB) Przejrzano 927 razy
openoffice 4.1.5/4.1.4 windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: blad po aktualizacji windows 10

Post autor: Jan_J »

Bo to jest problem z konkretnym plikiem, który powstał przy nieudanym zapisie dokumentu.
Aktualizacja Windows nic do tego nie miała. Po prostu przypadkiem zdarzyły się w zbliżonym czasie.
Obawiam się, że uszkodzony dokument jest nie do odzyskania.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ