Przycisk sumowania i zerowania w Calc

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Krzysztofka
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 12, 2018 1:58 pm

Przycisk sumowania i zerowania w Calc

Post autor: Krzysztofka »

Witajcie.
Mam taka sprawę do rozwiązania a mianowicie potrzebuję zrobić dwa przciski lub utworzyć makra (nie wiem co lepsze)

pierwszy ma sumować wybrane wartości z jednej kolumny, dla przykładu:

w komórce C5 jest wartość 1
w komórce C10 jest wartość 2
w komórce C15 jest wartość 3

chodzi o to jak zrobić przycisk który zsumuje te wybrane wpisy z kolumny C
a drugi przycisk miałby te same wpisy wykasować

jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość i przygodę z Calc też niedawno zacząłem
szukałem po forum i po google ale wszędzie jest opisane by kasować ręcznie przyciskiem DEL

proszę o pomoc
Open Office 4.1.1
Win XP
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2258
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przycisk sumowania i zerowania w Calc

Post autor: Jermor »

Krzysztofka pisze: ... przygodę z Calc też niedawno zacząłem
Przycisk a właściwie formant "Przycisk" sam w sobie niczego nie robi, poza tym, że animuje efekt naciśnięcia po kliknięciu go myszką. Dopiero przypisanie makra do któregoś z obsługiwanych przez przycisk zdarzeń spowoduje odpowiednie działanie. Jednym z takich zdarzeń jest zdarzenie "Naciśnięto przycisk myszy". Jeśli temu zdarzeniu będzie przypisane jakieś makro, to w momencie naciśnięcia myszką przycisku makro zostanie wywołane i wykonane.

Teraz co do makra. Ma ono zsumować te wybrane komórki i co dalej? Ma wyświetlić wynik w jakiś specjalny sposób?
W każdym bądź razie możesz nagrać makro, czyli zarejestrować wszystkie czynności jakie wykonujesz za pomocą myszki lub klawiatury, następnie tej zarejestrowanej sekwencji nadać nazwę. Tę nazwę możesz wskazać jako nazwę makra przypisanego do wybranego zdarzenia obsługiwanego przez przycisk.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ