Zmiana szablonu domyślnego

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
baniakkk
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 05, 2012 9:59 pm

Zmiana szablonu domyślnego

Post autor: baniakkk »

Witam
Potrzebuję ustawić w arkuszu kalkulacyjnym stopkę w której będzie generowany identyfikator użytkownika, który utworzył dokument. W dokumencie tekstowym ustawiłem to bez problemu korzystając z pola wstawiającego autora. Natomiast w calc nie mam pola które wstawiało by do dokumentu autora na podstawie karty dostępnej w Narzędzia -> Opcje ->Dane użytkownika.
Pole musi być generowane automatycznie - bez ingerencji użytkownika, tak więc rozwiązanie typu wpisanie w stopkę nazwy użytkownika na sztywno nie będzie dla mnie dobre.
Czy ktoś zna rozwiązanie na powyższy problem?
OpenOffice 3.3.0 na Windows XP
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zmiana szablonu domyślnego

Post autor: Jermor »

Arkusz kalkulacyjny pozwala wstawić do stopki/nagłówka tylko niektóre pola. Nie ma wśród nich pola "Autor".
Trzeba to zrobić przy pomocy makra a makro przypisać do zdarzenia "Nowy dokument", ponieważ ma wstawić dane autora tylko raz, przy tworzeniu dokumentu.
Dane użytkownika można pobrać z dokumentu, nie z opcji Narzędzia -> Opcje -> Dane użytkownika ale z Plik -> Właściwości, znajdują się one w wierszu "Utworzono", po dacie i godzinie utworzenia. Są to te same dane.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ