zmiana daty na tekst

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
piczasso
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 22, 2017 12:25 pm

zmiana daty na tekst

Post autor: piczasso »

Witam,
w komórce A1 mam formułę =dziś(). Format daty to np. 01.02.2018 . Chciałbym tej daty użyć do formuły prawy(A1;7), lecz zamiast 02.2018 dostaję ciąg liczb 4314. Nie mam pojęcia jak to zrobić, próbowałem już wszystkiego. Komenda TEKST(A1;dd.mm.rrrr) też nie działa.
Open Office Apach 4.1.4 Windows 7 - Mówią że z kim się zadajesz takim się stajesz - Ja oglądam Dragon Ball'a
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: zmiana daty na tekst

Post autor: Jermor »

Każda funkcja Calca jest dobrze opisana w pomocy. Drugim argumentem funkcji TEKST jest format w jakim wartość liczbowa (przekazana do funkcji pierwszym argumentem) ma zostać przedstawiona w postaci tekstu. Format musi być podany w postaci tekstu, takiego samego jaki podaje się w formatowaniu komórki. Daty mają wiele różnych formatów, wśród nich litery "yy" odpowiadają za dwie ostatnie cyfry roku, "yyyy" odpowiadają za cztery cyfry roku, "mm" odpowiadają za dwie cyfry miesiąca, "dd" - za dwie cyfry dnia. Czyli:

Kod: Zaznacz cały

=TEKST(A1;"dd.mm.yyyy")
o formatowaniu poczytaj sobie tutaj https://yestok.pl/ooo/y55.php
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ