Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
mlody_czlowiek
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 13, 2017 11:29 pm

Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Post autor: mlody_czlowiek »

Witam użytkowników forum,

szukałem trochę na forum ale funkcje (nazewnictwo) są chyba dla mnie zbyt zawiłe , by znaleźć coś przez lupke. Lub wpisuje błędnę frazy. Jeśli temat już był proszę tylko o link.


Wracając do problemu

W komórce A5 mam liste wyboru(dane--->poprawność danych--->zezwól=zakres komórek od d5 do d18), potrzebuje funkcje aby przypisała odpowiednią wartość po wyborze z listy w polu B5 z zakresu e5 e18 dodaje screena dla zoobrazowania
Załączniki
forum.PNG
open office 4.1.3 Win8
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Post autor: Jermor »

WYSZUKAJ.PIONOWO
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
mlody_czlowiek
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 13, 2017 11:29 pm

Re: Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Post autor: mlody_czlowiek »

Właśnie nie działa mi wyszukaj pionowo. Możliwe że dałem tutaj zły przykład. Faktycznie w liście wyboru mam text zamiast cyferek a w drugej kolumnie są kwoty niektóre z przecinkiem. A wartość jaką mi zwraca calc to "Prawda" a powienien zwrócić wartość z drugej kolumny. Próbowałem też opcji wyszukaj pionowo z posortowanym zbiorem do przeszukania i dalej nic.
open office 4.1.3 Win8
mlody_czlowiek
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 13, 2017 11:29 pm

Re: Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Post autor: mlody_czlowiek »

wyszukaj.pionowo nie działa może dlatego że w faktyczym przykładzie działam na innym pliku który załączam w tej wiadomości, Tabela szukana zaczna się w 500 wierszu
Załączniki
calc.ods
(28.37 KiB) Pobrany 286 razy
open office 4.1.3 Win8
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Post autor: Jan_J »

1. co to znaczy "nie działa"? daje błąd (jaki), błędny wynik, wynik bez sensu?

2. w załączonym arkuszu nie ma użycia funkcji wyszukujących. Więc nie da się sprawdzić gdzie i z czym masz problem.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Post autor: Jermor »

Zajrzałem do pliku. Nie ma w nim rzeczywiście nigdzie użytej funkcji, ale sądzę, że domyślam się skąd się wziął problem "niedziałającej" funkcji WYSZUKAJ PIONOWO. Autor tabelę przeszukiwania zorganizował na siedmiu kolumnach. Wyszukiwane nazwy umieścił w pierwszej kolumnie ale ze względu na długość nazw scalił sąsiadujące komórki. W efekcie nazwy są w kolumnie A a cena w kolumnie E. Z wizualnego punktu widzenia E jest drugą kolumną tabeli, z punktu widzenia funkcji - piątą.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista Wyboru + wyświetlana wartość w komórce obok

Post autor: Jan_J »

Ech, chciałbym być tak domyślny ...
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ