Brak funkcji w programie / duże litery

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
piczasso
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 22, 2017 12:25 pm

Brak funkcji w programie / duże litery

Post autor: piczasso »

Witam,
Stworzyłem funkcję która z adresu email zwraca mi imię oraz nazwisko. Wszystko pisane jest małymi literami.
W internecie znalazłem funkcję Z.WIELKIEJ.LITERY() - niestety takowej nie ma w moim calc'u. Czy ktoś coś poradzi ?
poniżej funkcja jakby komuś się kiedyś przydała (kropkę pomiędzy imieniem i nazwiskiem zamienia na spację) :)

=ZASTĄP(LEWY(A1;ZNAJDŹ("@";A1)-1);ZNAJDŹ(".";A1);1;" ")

Apache OpenOffice 4.1.4
Open Office Apach 4.1.4 Windows 7 - Mówią że z kim się zadajesz takim się stajesz - Ja oglądam Dragon Ball'a
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak funkcji w programie / duże litery

Post autor: Jan_J »

Funkcja istnieje wśród funkcji tekstowych. Jest kilka sposobów samodzielnego rozwiązania problemu:
Wariant 1: ikonka [f] albo z menu Wstaw/funkcję; przeszukaj kategorię Tekstowe, która nazwą i opisem pasuje;
Wariant 2: przeczytaj aktualną dokumentację pakietu (może nie być aż tak aktualna);
Wariant 3: zmień w interfejsie nazwy funkcji na angielskie (Narzędzia/Opcje/Calc/Formuła/[x]używaj angielskich nazw funkcji); użyj funkcji upper(); wróć z nazwami funkcji do języka polskiego.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Brak funkcji w programie / duże litery

Post autor: Jermor »

W polskiej wersji AOO 4.1.5 funkcja ma nazwę OD.WIELKIEJ.LITERY
Przy okazji, zmianę nazw funkcji na angielskie można tym sposobem zadysponować tylko w Libre Office.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
piczasso
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 22, 2017 12:25 pm

Re: Brak funkcji w programie / duże litery

Post autor: piczasso »

Jesteście mistrzami!!!
Temat Zamknięty
Open Office Apach 4.1.4 Windows 7 - Mówią że z kim się zadajesz takim się stajesz - Ja oglądam Dragon Ball'a
ODPOWIEDZ