[LibreOffice] Odwołanie do komórki z hiperłączem

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
qbass
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 12:06 pm

[LibreOffice] Odwołanie do komórki z hiperłączem

Post autor: qbass »

W komórce mam =HIPERŁĄCZE("http://"&D2;E2). Chcę w kolejnym arkuszu zrobić do niej odwołanie. Niestety każda próba kończy się wklejeniem samej treści komórki bez bardzo ważnego dla mnie linka. Jest sposób, by to połączyć, czyli wartość komórki + hiperłącze?
Apache OpenOffice 4.1.2 na Windows
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LibreOffice] Odwołanie do komórki z hiperłączem

Post autor: Jan_J »

Można to z grubsza, ale w zasadzie poprawnie, objaśnić tak:
odwołanie kopiuje zawartość, a nie format. W tym przypadku zawartość jest typu tekstowego, a styl zapewniający interaktywność łącza należy do warstwy formatu.

Podobny przykład: w A1 umieszczamy tekst a2+b2 sformatowany z indeksami górnymi i kursywą.
W B1 odwołanie =A1 pobiera tekst, ale gubi format i wychodzi a2+b2.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: [LibreOffice] Odwołanie do komórki z hiperłączem

Post autor: Jermor »

Jeśli jednak celem jest uzyskanie kolejnego hiperłącza do tego samego miejsca z takim samym tekstem podpowiedzi wpisz ponownie funkcję HIPERŁĄCZE z jednym argumentem, adresem komórki zawierającej pierwotne hiperłącze.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
qbass
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 12:06 pm

Re: [LibreOffice] Odwołanie do komórki z hiperłączem

Post autor: qbass »

Jan_J rozumiem funkcjonalność, ale moje pytanie dotyczy właśnie jej ominięcie.

Jermor oczywiście, że tak się da. Problem w tym, że docelowa komórka wypełniana jest z automatu na podstawie innej formuły. Obszedłem problem nieco inaczej, a może finalnie, niechcący lepszym sposobem (Klient od razu będzie widział link, a nie "zgadywał", że nazwa = link). Teraz mam nazwę i link pod spodem :)

Dzięki za podpowiedzi. Gdyby ktoś jednak wpadł na pomysł, jak to zrobić, będę wdzięczny za podpowiedź. Link nie miałby wtedy formy np. http://www.strona-produktu.pl tylko KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ SZCZEGÓŁY.
Apache OpenOffice 4.1.2 na Windows
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: [LibreOffice] Odwołanie do komórki z hiperłączem

Post autor: Jermor »

Teraz dopiero sprawdziłem, że podany przeze mnie sposób nie działa. Moja propozycja nie była właściwa.
Zasugerowałem się tym, że w nowym miejscy pojawił się ten sam tekst co w komórce pierwotnej i nie sprawdziłem, że ten tekst jest wówczas traktowany jako adres URL, którym przecież nie jest.
Przepraszam.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ